Trijos mēnešos – no koka līdz mājas atslēgām

- 24.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Prātam neaptverami! Tā teicām par nesen redzēto Raunā – koka karkasa māju un koka logu ražošanas uzņēmumā SIA «Pavasars». Uzņēmējs INGUSS PAVASARS, dodot darba vietas 150 strādājošajiem un atverot durvis modernākajām CNC tehnoloģijām, panācis, ka ražotnē pašlaik katrās divās dienās top viena māja, bet būšot viena māja dienā un logu ražotnē uz vienu cilvēku dienā saražos sešus logus. Lai tā notiktu, uzņēmuma teritorijā pašlaik jaunajam angāram rok nost karjera kalnu. 5000 ražošanas kvadrātmetri būs zem jumta. Top arī jaunais ražošanas vadības un administratīvais korpuss, kurā paredzēta vieta arī darbinieku ģērbtuvēm, dušām, ēdnīcām. Daži izcili CNC jau filigrāni strādā, bet citi vēl gaida jauno angāru, lai celtu ražošanas efektivitāti un samazinātu roku darbu.

Rauna – Valmiera – Rauna

Sākot interviju, Ingusam vaicājām, kā valmierietim klājas Raunā. Atbilde pārsteidza:

«Esmu raunēnietis. Raunā dzimis, audzis, bet tad, notiekot nelaimes gadījumam un apdrošinātājiem nesamaksājot apdrošināšanas prēmiju pilnībā, iegādājos dzīvokli Valmierā un tur nodzīvoju vairāk nekā desmit gadus. Bērni sāka iet bērnudārzā, skolā, patika dinamiskā Valmieras vide. Tikai tagad Valmierā mums ir sava māja. Bija doma uz Valmieru pārcelt arī ražošanu, taču, tā kā Raunā izdevās veiksmīgi piepirkt zemi ražotnes attīstībai, tad bizness tomēr palika Raunā. Ja varbūt ar laiku klāt nāks kāda jauna uzņēmējdarbība, piemēram, mēbeļu ražošana, tad gan par tās mājvietu izraudzīšos Valmieru, jo tur darba resursu problēma nav tik liela. Arī tagad daļa darbinieku katru dienu tāpat kā es uz darbu brauc no Valmieras. Arī vairāki piegādātāji un sadarbības partneri ir no Valmieras.

INGUSS PAVASARS: «Lai strādājošajiem nodrošinātu tīkamu darba vidi, smagumus, piemēram, logu stiklus, cilā, lūk, šāda iekārta.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru