«Trijkāju koalīcijas» pirmie eksāmeni

- 29.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc mūsdienu tempiem var pat teikt, ka tas bija jau sen, kad pēc 14. Saeimas vēlēšanām sākās sarunas par jauno valdību veidojošo koalīciju.

Tad viens no būtiskākajiem bija jautājums, vai «Jaunajai vienotībai» (JV), kurai bija 26 deputātu mandāti, bez līdzšinējiem partneriem «Nacionālās apvienības» (NA ar 13 deputātiem) un jaunpienācējiem – 15 deputātu mandātus ieguvušā «Apvienotā sarakstu» (AS) – koalīcijā aicināt arī Saeimā pirmo reizi iekļuvušos «Progresīvos», lai kopā ar 10 viņu deputātu mandātiem balsojumos Saeimā vai vienmēr ar 64 balsīm garantētu prognozējamu stabilitāti un valdības ierosinājumu cauri dabūšanu. 

Taču, kā nu jau sen zinām, pret «Progresīvo» piepulcināšanu dažu atšķirīgu politisku nostādņu dēļ iebilda NA un pat ļoti kategoriski arī AS, kura galvenais sarunu vadītājs Uldis Pīlēns uzskatīja, ka plaša koalīcija bremzēšot valdību ātru lēmumu pieņemšanā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 29.Novembris, 2022 - 15:39

Precīzi! "Trijkāju " nespēja panākt labvēlīgu balsojumu Juridiskajā komisijā, vēlreiz pierādījās šodien. Vairākums (6 deputāti) atkal balsoja, ka projekts par jaunas ministrijas izveidi Saeimā tomēr nav skatāms. Tātad ceturtdien, ja valdības veidotāji atkal neatradīs aplinkus ceļus, kā Juridiskās komisijas lēmumu apiet, Saeima par jaunās ministrijas izveidi nevarēs lemt. Bet bez ministru posteņu sadalīšanas starp ļoti ieinteresētajiem koalīcijas partneriem valdības tapšana atkal tiek nobremzēta. Notiekošais vēlreiz pierāda, cik tuvredzīga bija "Progresīvo" neņemšana valdības veidotājos!

Pievienot komentāru