Trešo vietu izcīna Zemessardzes 22. kājnieku bataljons

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

13. decembrī Valkas stadiona šautuvē norisinājās ģenerāļa Pētera Radziņa ceļojošā kausa noslēdzošais trešais posms – šaušanas sacensības. Šajā disciplīnā, piekāpjoties Valkas novada pašvaldības komandai, otro vietu ieguva Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komanda, bet trešo – Igaunijas Republikas policijas Valgas iecirkņa pārstāvji. Savukārt ģenerāļa Radziņa ceļojošā kausa izcīņas kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Valmieras cietuma komanda, otrajā vietā atstājot Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi, bet trešo vietu ieguva Zemessardzes 22. kājnieku bataljons.

Cīņa par Pētera Radziņa ceļojošo kausu noritēja visa gada garumā trijās kārtās: «Pavasaris» – vingrinājumu veikšana, kas saistīta ar dažādām valsts aizsardzības iemaņām, «Vasara» – pludmales volejbola turnīrs, un «Rudens» – šaušanas sacensības.

Noslēdzošo posmu organizēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde, un tajā piedalījās 13 komandas. No Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes piedalījās Zemessardzes 22. kājnieku un 27. kājnieku bataljons. Katrā komandā startēja četri dalībnieki, no kuriem vismaz vienai bija jābūt sievietei. Dalībnieki piedalījās divos vingrinājumos: šaušanā ar dienesta pistoli 15 m distancē un šaušanā ar dienesta pistoli 15 m distancē uz laiku.

Sacensības tradicionāli tiek organizētas kopš 2013. gada ar mērķi veicināt sadarbību starp Valmieras garnizona teritorijā un kaimiņu garnizonos dislocētajām militārajām un valsts iestādēm, kā arī lai ar sportiskām aktivitātēm veicinātu valsts vēstures izzināšanu. Tāpat tās ir kā pagodinājums Latvijas armijas ģenerālim un komandierim Pēterim Voldemāram Radziņam (1924 – 1928). Ģenerālis Radziņš ne tikai izcili vadīja Latvijas atbrīvošanas operācijas, bet arī bija vairāku vēstures un militāro grāmatu autors, kara zinību pasniedzējs un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris.

VINGRINĀJUMS šaušana ar dienesta pistoli. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru