Trešo reizi nosaka jauno piensaimnieku "Nākotnes zvaigzni"

- 1.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) 29. augustā Burtniekos organizēja un profesionāli vadīja Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi un jauno piensaimnieku konkursu, kas šogad kļuvis starptautisks.

Liela uzmanība – jaunajai paaudzei

Lai labāk saprastu un izsekotu līdzi pasākuma norisēm, LHA kā jau katru gadu šās izstādes – konkursa dalībniekiem un apmeklētājiem pie reģistrācijas piedāvāja izstādes katalogu. Tā ievadā  biedrības valdes priekšsēdētāja, Beverīnas novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» saim­niece IEVA RUTKOVSKA raksta: «Mums Latvijā  ir ļoti piemēroti klimatiskie apstākļi, lai varētu nodarboties ar piena ražošanu. Lai tā būtu peļņu nesoša, viens no stūrakmeņiem ir ģenētika un ciltsdarbs. LHA vairāk nekā 20 gadus velta, lai uzlabotu mūsu dzīvnieku cilts vērtību. Šī izstāde un tās šovs ir labs palīgs, lai celtu dzīvnieku vērtību savās un citu acīs, lai mūsu lieliskos dzīvniekus, ko izaudzējam, varētu realizēt tirgū augstāk par gaļas cenu.

Lielu uzmanību kā parasti arī šajā pasākumā mēs veltām mūsu jaunajai paaudzei – mūsu nākotnei.

Šis gads Latvijas jaunajiem piensaimniekiem ir īpašs, jo aprit pieci gadi, kopš jauno  piensaimnieku aktivitātes noris arī Latvijā. 2016. gadā LHA noorganizēja iespēju pieciem jauniešiem mācīties Eiropas Jauno piensaimnieku skolā Beļģijā. Kopš tā laika jauno piensaimnieku pulks Latvijā ar katru gadu palielinās.  Jaunieši kļuvuši pārliecinātāki par sevi, vairāk ieinteresēti iesaistīties nozares pasākumos, kā arī arvien rezultatīvāk piedalās un aizstāv Latvijas vārdu starptautiskos konkursos. Vairāki mūsu jaunieši, lai iegūtu vēl vairāk prasmju, pat ir uzsākuši darba gaitas  citu valstu izstādēs.

FINĀLISTI. Sacensību noslēgumā: mentors Elio Noci (no labās), trešās vietas ieguvējs Miķelis Kristofs Riba, otrās vietas ieguvēja Evelīna Vanaga, pirmās vietas ieguvējs Matteo Basano, LHA valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska, tiesnesis Mauro de Antoni un apbalvošanas ceremoniju balvu pasniedzēja Princese Elīna Freimane. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru