Trešā ceļa meklējumos

- 15.Maijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Pētījumu aģentūra SKDS nesen publiskoja rezultātus iedzīvotāju viedokļu aptaujā par Latvijas vēlamo ārpolitisko orientāciju, no kuriem izriet, ka mūsu valsts vispār jau soļo ne gluži tajā virzienā, kādā vēlas doties pilsoņu vairākums.

Atbilstīgi aptaujas rezultātiem, nedaudz vairāk par trešdaļu jeb 36% iedzīvotāju par prioritāti uzskata Latvijas reālas neatkarības (oficiāli – patstāvības un suverenitātes) nodrošināšanu, nedodot priekšroku nedz Rietumiem, nedz Austrumiem. Tālāku integrāciju apvienotajā Eiropā atbalsta 27%, bet ciešāku sadarbību ar Krieviju – 24% aptaujāto, kamēr 13% aptaujas dalībnieku nespēja sniegt konkrētu atbildi.

Faktiski tas nozīmē pirmkārt jau to, ka visa sevi par nacionālu dēvējošā politiskā elite, kura visu Latvijas iedzīvotāju vārdā ved mūs uz apvienoto Eiropu, patiesībā pārstāv vien nedaudz vairāk par ceturto daļu vēlētāju – tos, kuriem ir pieņemama tālāka eirointegrācija un Latvijas neatkarības sistemātiska upurēšana uz apvienotās Eiropas altāra, nododot šo neatkarību (līdz ar lēmumu pieņemšanas tiesībām) Briseles struktūrām ar apšaubāmu leģitimitāti.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru