Treimanis PK pirmajā posmā BMX superkrosā sasniedz pusfinālu

- 9.Maijs, 2017
Sports
Laikrakstā

Nīderlandes pilsētā Papendālē sestdien un svētdien tika aizvadīts Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā pirmais un otrais posms.

Abās sacensību dienās startēja arī trīs valmierieši — Thrill Factory/Tālava VBSS pārstāvji Mikus Strazdiņš un Edžus Treimanis un Rift Tangent/MŠA – Valmieras puikas braucējs Rihards Veide.

Sacensību pirmajā dienā pirmo kārtu pārvārēja visi trīs — Treimanis un Veide izcīnīja uzvaras, bet Strazdiņš nākamajai kārtai kvalificējās pēc iegūtas ceturtās vietas braucienā.

Savukārt otro kārtu pārvarēja vien divi — Veide savā braucienā finišēja otrais, bet Treimanis uzvarēja. Sacensības šajā fāzē noslēdza Strazdiņš. 1/16 finālā pārliecinošu sniegumu turpināja demonstrēt Treimanis, kurš ieņēma otro vietu. Spēcīgajā vējā, kas visas dienas garumā lika par sevi manīt Papendālē, starts neizdevās Veidem — nonācis pēdējā pozīcijā, viņš nespēja ielauzties labāko četriniekā, tādējādi braucējs bija spiests no turpmākas cīņas izstāties.

Astotdaļfinālā Treimanis startēja otrajā no četriem ceturtdaļfināla braucieniem. Šajā braucienā cīnījās arī aizvadītā gada Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs Korbens Šaraks (ASV), pasaules čempionu Žoriss Dodē (Francija), Kails Evanss (Lielbritānija) un citi. Pēc pirmās virāžas Edžus ieguva ceturto vietu, bet cieši aiz muguras viņam sekoja Evanss. Latvijas sportists prata savas pozīcijas nosargāt, kā ceturtais iekļūstot pusfinālā.

Ar lielu interesi tika gaidīti abi vīru pusfināli. Treimanis startēja otrajā no tiem kopā ar Tvanu Van Gendtu, Silveinu Andrē, Žorisu Dodē un citiem. Pirmajā taisnē Edžus bija patālu no labāko četrinieka, tomēr centās trases atlikušajā daļā savas pozīcijas uzlabot. Tas gan neizdevās. Kļūdas nepieļāva arī konkurenti. Pieredzējušais sportists finišēja septītajā vietā, kas sacensību noslēgumā deva 13. pozīciju. Finālā uzvarēja Andrē, otrā vieta Van der Burgam, bet trešais palika Tvans Van Gendts.

Svētdien astotdaļfinālam kvalificējās Treimanis un Veide. Abiem 1/16 finālā ceturtās vietas. Nākamajai kārtai neizdevās kvalificēties Strazdiņam, kurš savā braucienā ieņēma septīto pozīciju.

Astotdaļfinālā vienā braucienā ar Veidi startēja arī cits Ivo Lakuča audzēknis Kristens Krīgers. Abiem konkurenci sagādāja arī olimpiskais čempions Konors Fīlds. Mūsu sportisti uzreiz pēc starta bija līderu vidū, ieņemot otro un trešo vietu. Krīgers stabili savas pozīcijas arī nosargāja, piekāpjoties tikai olimpiskajam čempionam, bet Veide otrajā taisnē zaudēja uzņemto ritmu — viņu apsteidza divi konkurenti. Lai arī kā pieredzējušais sportists centās, labāko četriniekā atgriezties neizdevās.

Citā astotdaļfinālā startēja Treimanis, kuram konkurenci sagādāja arī pasaules čempions Žoriss Dodē. Lai arī pirmajā taisnē valmierietis bija labāko četriniekā, tomēr pēc pirmās virāžas tika pazaudēta svarīgā pozīcija. Finišu Edžus sasniedza sestajā vietā, tālākām cīņām nekvalificējoties.

Krīgeram sacensības apstājās ceturtdaļfinālā, kurā palika piektais, finālā ieņemot 19. vietu. Lielajā finālā uzvaru izcīnīja Dodē, otrajā vietā finišēja kanādietis Torijs Nīhaugs, bet trešajā pozīcijā palika Fīlds.

Nākamās nedēļas nogalē Beļģijas pilsētā Zolderā norisināsies trešā un ceturtā posma sacensības, bet pēdējie divi posmi septembra vidū notiks Argentīnas pilsētā Santiago del Estero.

EDŽUS TREIMANIS. Thrill BMX foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru