Trase, kur valda azarts un mežonīgs ātrums

- 9.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trases automodelisms, kā zināms, ir tehnisks sporta veids, kur sacensību dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem elektriski vadāmiem automodeļiem mērogā 1:24 vai 1:32, kas brauc pa speciāli izveidotu trasi ar īpašām rievām jeb sliedēm.

Rūjienas vidusskolas 25 metrus garā četru celiņu automodelisma trase gods godam nokalpoja nu jau 35 gadus un šā sporta vēsturē iegājusi ar savu unikālo virāžu. Rūjienas trases automodelisti, gan individuāli, gan arī komandā gūstot ievērības cienīgus panākumus dažāda mēroga sacensībās, savā meistarībā bija izauguši līdz pamatotai vajadzībai pēc jaunas, modernāk aprīkotas trases un tālākas izaugsmes iespējām. Pateicoties Rūjienas novada domes investīcijai (trases projekta kopējās izmaksas bija 65920,20 EUR, no tā LEADER programmas finansējums – 13500,00 EUR, bet pašvaldības ieguldījums 52420 EUR), tas ir noticis – pašā pilsētas centrā šovasar pa jauno 38,65 metrus garo astoņu celiņu trasi nu jau sparīgi joņo jauniešu vadītie automodeļi.

Skaista un vērtīga dāvana

Kad «Liesma» šoziem, viesojoties Rūjienā, padzirdēja, ka bijušās katlumājas ēkā iesākti remontdarbi, lai tur izveidotu starptautisku sacensību prasībām atbilstošu automodelisma trasi, un, palūkojot, cik bēdīgā stāvoklī bija gadiem neizmantotās telpas, nudien neticējām, ka tas būs iespējams. 

DAĻA NO RŪJIENAS KOMANDAS. Raivo Bošs (pirmajā rindā no kreisās), Gustavs Mačs, Kristaps Vladimirovs (otrajā rindā no kreisās), trases automodelisma pulciņa vadītājs Guntis Lapsiņš, Alīna Ķīkule un Kristiāns Krists Lūsis. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru