Top Valmieras pils kultūrvides centrs

- 30.Decembris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šī gada 18. jūnijā Valmieras paš­valdība noslēdza līgumu ar SIA R.K.C.F. Renesanse par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību Bruņinieku ielā 1. Realizējot pilnsabiedrības zgt izstrādāto projektu 14 mēnešu laikā, notiks pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve.

Kā sokas ar darbiem vairāk nekā 3 miljonus eiro vērtajā projektā, vēl pirms Ziemassvētkiem Valmierietis izvaicāja būvfirmas Renesanse vadītāju. Uzņēmuma valdes loceklis Raimonds Kuncēvičs bija gandarīts par jau paveikto, taču arī sarūgtināts par negaidītām problēmām darbu procesā.

— Šo objektu var sadalīt divās daļās, nosacīti pat trijās. Pirmā daļa ir ārējie tīkli – lietus ūdens kanalizācija, jauns ūdensvada un fekālās kanalizācijas pievads. Principā visas šīs lietas mums jau ir izbūvētas, tātad ar objekta pazemes daļu esam tikuši galā. Iebūvēta jau arī lielākā daļa zibens aizsardzības zemējuma kontūra. Ar šiem darbiem viss kārtībā. Tur bija nepieciešama arī arheoloģiskā uzraudzība, ko mums veica Rūdolfs Brūzis. Protams, ka tas visu darbu procesu palēnina, jo tiklīdz kaut kas tiek uziets, tā tūlīt viss tiek rūpīgi pārbaudīts, ar rokām rakts vaļā. Jāteic, ka mūsu objektā patiešām atrada daudzas senlietas un pat vērtslietas, par to būs kāda plašāka informācija pieejama. Uzskatu, ka tā mums bija interesanta un laba sadarbība. Līdz ar to varam uzskatīt šo pirmo darbu posmu par 80% izdarītu. 

Nākamais etaps mums ir tā saucamā stikla māja, kas atradīsies virs pilsdrupām. Tajā ietilpst pilsdrupu veco mūru stiprināšana, arī tur viss par kādiem 75% jau izdarīts. Arī šajā posmā problēmu nav, tur mēs stabili ejam uz priekšu. Betonējam pagraba sienas, tur daudz arī zemgrīdas komunikāciju, to iebūve prasa laiku. Taču arī tur viss notiek tā, kā plānots, visi darbi virzās uz priekšu.

OBJEKTA KOPSKATS VALMIERĀ, BRUŅINIEKU IELĀ 1. Priekšplānā pilsdrupas ar restaurēto un daļēji atjaunoto mūra daļu, kā arī jau betonā tapusī lifta pēda. Fonā abas vairāk saglabājušās koka ēkas – vecā Valmieras aptieka un tā sauktais rozā namiņš.  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru