TLMS «Valmiera» jubilejas izstāde

- 23.Decembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Kultūras centrā līdz 30. janvārim apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Valmiera» 75 gadu jubilejas izstāde. Tajā var aplūkot apģērbu komplektus no arheoloģijas līdz mūsdienām, kā arī pēdējos gados darinātus krāšņus lakatus un citas tekstilijas, kurās katra rokdarb­niece parādījusi savu meistarību un niansēto krāsu izjūtu.

Tautas lietišķās mākslas studija «Valmiera» darbojas kopš 1946. gada rudens, tā ir vecākā studija Latvijā, ar senām un bagātām tautas mākslas aušanas tradīcijām un augstu meistarību. Studijas galvenais darbošanās veids ir aušana.

Valmieras Kultūras centra  vadītājs Toms Upners stāsta: «Izstādē redzam pamatīgu apliecinājumu dāmu radošumam, dāmu radošajam ieguldījumam, atzīmējot Tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» 75 gadu jubileju. Skaitlis liels un pamatīgs, un jāsaka arī pavisam godīgi, šī ir Valmieras Kultūras centra viena no stabilākajām vērtībām, viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem kolektīviem Valmieras Kultūras centra saimē, un ar to mēs tiešām varam pamatoti lepoties.

KOPĀ. Izstādes dalībnieces un TLMS pašreizējā vadītāja Baiba Mince (sestā no labās) un iepriekšējā vadītāja Elīna Tetere (ceturtā no labās). G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru