Tikt līdzi digitālajai attīstībai: senioriem svarīga iedrošināšana

20.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijā ir labs interneta pārklājums, modernas tehnoloģijas, attīstīti valsts elektroniskie pakalpojumi, taču Latvijas iedzīvotāju zināšanas un prasmes digitālajā jomā nav pietiekamas. 

Digitālā vide nepārtraukti attīstās, un cilvēkiem ir jāspēj pielāgoties pārmaiņām, lai varētu lietot mūsdienīgus risinājumus un tehnoloģijas, lai spētu izmantot digitālās vides sniegtās priekšrocības un lai veiksmīgi konkurētu darba tirgū. 

Pilnveidot un apgūt jaunas digitālās prasmes var gan paš­mācības ceļā, gan apmeklējot dažādas mācības un seminārus. Ja ar paša prasmēm vien nepietiek, lai izmantotu valsts izstrādātos digitālos risinājumus, var palīdzēt  digitālie līderi*, kuri ir apguvuši digitālo līderu mācības Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotās programmas «Dari digitāli» ietvaros.

Antra Nīgale ir viena no Valmieras novada digitālajām līderēm un lielisks piemērs citiem, kā soli pa solim palīdzēt apgūt digitālās prasmes. Antra ir Valmieras integrētās bibliotēkas vecākā bibliotekāre un pasniedz datorapmācības kursus cilvēkiem ar un bez priekšzināšanām darbā ar datoru.

ANTRA NĪGALE. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru