Tīklojas jaunieši no dažādām valstīm

- 15.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vasaras sākumā Valmierā, viesu namā «Gaujas Priedes», veiksmīgi norisinājās biedrības «Latvian Association for Youth Activists» koordinēta jauniešu apmaiņa «Business to business», kuras laikā 36 dalībnieki no Latvijas, Polijas, Īrijas, Grieķijas, Rumānijas un Spānijas iepazinās ar uzņēmējdarbību un tās sniegtajām izaugsmes iespējām.

Neformālās izglītības svarīga sastāvdaļa ir starpkultūru izglītība un dialogs. Tā veicina atteikšanos no stereotipiem, kas skar nacionalitāti un sociālo piederību, vēršot uzmanību uz tādām Eiropas Savienībai svarīgām tēmām kā jauniešu līdzdalība, bezdarbs, veselīgs dzīvesveids, starpkultūru izglītība un Eiropas pilsonība. Projekta laikā jaunieši ne tikai iepazina dalībvalstu kultūru un tradīcijas, kā arī Latvijas dabu un Valmieras apkārtni, bet arī strādāja pie kopīgām biznesa idejām un diskutēja par tādām tēmām kā dzimumu vienlīdzība, jauniešu atbalsta programmas un nākotnes plāni.

Viesojoties Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, dalībnieki uzzināja par tā sniegtajām iespējām un atbalstītajiem projektiem. Tikšanās laikā jaunieši dalījās pieredzē par jau iepriekš zināmām uzņēmējdarbības atbalsta programmām projekta dalībvalstīs, kā arī meklēja jaunas, saviem plāniem atbilstošas iniciatīvas. Paldies vecākajam projektu vadītājam Jurim Čeičam par viesmīlīgo sagaidīšanu, sniegtajām zināšanām un atbildēm!

Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» projekta dalībnieki satika Dominiku Ahternbošu (Dominik Achternbosch) no Vācijas, kurš ieradies Latvijā kā brīvprātīgā darba veicējs Eiropas Savienības iniciatīvas Eiropas Solidaritātes korpuss (European Solidarity Corps) ietvaros. Tikšanās laikā jaunieši uzdeva Dominikam sev svarīgus jautājumus, kas raisīja interesi piedalīties šāda veida apmaiņas programmās nākotnē.

Paldies Valmieras pilsētai par izrādīto viesmīlību un līdzdalību projekta īstenošanā. Jauniešu starptautiskās apmaiņas projektu atbalsta un finansē Eiropas Savienības programma «Erasmus+: Jaunatne darbībā».

Projektā iesaistītās partnerorganizācijas: Latvian Association for Youth Activists (Latvija); Euro-Mediterranean Association of Exchanges Volunteering (Polija un Īrija); Group of the European Youth for Change – GEYC (Rumānija); ENVIRONMENT ONLINE - GREECE ASTIKI MMI KERDOSKOPIKI ETAIRIA (Grieķija); EuroMueveTe (Spānija).

VIESOJOTIES Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, nometnes dalībnieki uzzināja par atbalsta iespējām uzņēmējiem Latvijā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru