Tiesas piespriesta cilvēkcieņa

- 10.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Satversmes tiesa arvien uzskatāmāk kļūst par Latvijas politisko cīņu galveno arēnu. Gluži loģiskas sekas tam, ka valdības stabilitātes vārdā šī loma «veiksmīgi» tika atņemta Saeimai.

Tiesībsargs Juris Jansons steidz vairot savu «mantojumu», ar ko palikt tautai labā piemiņā – jo amata pilnvaras beidzas nākamajā pavasarī. Gūta vēl viena publicitātes uzvara – pēc viņa pieteikuma vakar par neatbilstošu vairākiem pamatlikuma pantiem ir atzīts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs* nenodarbinātām personām ar invaliditāti un senioriem.

Satversmes tiesa attiecīgo Ministru kabineta noteikumu punktu pasludināja par spēkā neesošu no 2021. gada 1. janvāra. (Taču ne ar atpakaļejošu datumu, kaut pārkāpts pats pamatlikums – Temīdas kalpi pažēlo valsts maku, kam jau tā iestājušās grūtas dienas...) Tiesas spriedēju ieskatā valsts īstenotiem pasākumiem jābūt «visaptverošiem un vērstiem uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgo iespēju un likumisko brīvību nodrošināšanu». Šiem cilvēkiem ir jānodrošina «dzīve, kas atbilst cilvēka cieņai». (Jansona pieteikumā ir norādīts: pabalsti nav pietiekami, lai nodrošinātu pamatvajadzības – veselīgu ēdienu, apģērbu, mājokli, veselības aprūpi un obligāto izglītību.)


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru