Teātris devies tradicionālajās viesizrādēs

- 14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No šodienas līdz 18. augustam Valmieras teātris viesojas pie Rīgas skatītājiem.

Jaunajā Rīgas teātrī ir  iespēja noskatīties divus režisores Ineses Mičules iestudējumus  «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta», kam lielās skatītāju intereses dēļ izsludināta arī papildizrāde, un «Venēra kažokādā», savukārt teātra izrādīšanai savdabīgā, bet šajā gadījumā ļoti atbilstīgā vietā – Stūra mājā – būs Mārtiņa Eihes iestudētais dokumentālās prozas darbs «Meža meitas». Pirms izrādes Okupācijas muzejs piedāvā arī  iespēju apmeklēt gida vadītas ekskursijas Stūra mājā pa čekas iekšējā cietuma kamerām, gaiteņiem, pagrabu un pagalmu.

Pirms nedēļas Valmieras Drāmas teātris arī oficiāli sāka savu jauno, 97. sezonu. Arī šogad teātris turpina iesākto ceļu, lielu uzmanību veltot tieši bērnu un jauniešu auditorijai. Bet netiks aizmirsta arī klasika, tiek atvēlēta vieta eksperimentiem.  Domājot par teātra jaunāko skatītāju, nule aizvadīts jau ceturtais Valmieras Vasaras teātra festivāls, kas pulcējis aptuveni 6500 skatītāju. Ar katru gadu festivāls kļūst arvien nozīmīgāks un iekaro stabilu vietu gada gaidītāko notikumu vidū. Šogad festivāls bija veltīts bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem – ģimenēm. Līdztekus deviņām festivāla izrādēm, kas notika trīs dienas dažādās Valmieras vietās pilsētvidē (mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā), apmeklētājiem bija sagatavota arī bagātīga paralēlā programma – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop-up radio studija.

Līdz ar jauno sezonu aktīvi sākas arī mēģinājumu process,  jo jau septembrī gaidāmas trīs pirmizrādes. Sezonas pirmie divi jauniestudējumi būs Latvijas Kultūras akadēmijas Valmieras teātra aktieru 3. kursa studentu izrādes kursa vadītājas Indras Rogas un Mihails Gruzdova režijā. 7. septembrī pirmizrādi piedzīvos norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna jauniešu romāns «Viktorija», savukārt 20. septembrī skatītāju vērtējumam tiks nodots darbs «731. solis», kura pamatā ir krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska ievērojamā romāna «Noziegums un sods» teksti. Septembra izskaņā pie Valmieras teātra mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem nonāks vērienīgs notikums – muzikāla izrāde ar Ineses Zanderes dzejoļiem un Renāra Kaupera mūziku, režisore Inese Mičule.

Šajā sezonā Valmierā izrādi iestudēs arī kādreizējais teātra aktieris un režisors Edmunds Freibergs. Oktobra vidū viņa režijā būs redzama Īva Žamiaka «Uz Akapulko, kundze!» ar Ievu Puķi un Imantu Stradu galvenajās lomās.

Vēl šajā sezonā Valmierā izrādes iestudēs teātra ilggadējie domubiedri – Varis Brasla, Māra Ķimele, Jānis Znotiņš, Georgijs Surkovs, Mārtiņš Eihe un eksperimentālās telpas ietvaros arī aktieris Krišjānis Salmiņš. Lai gan vēl norit pēdējās sarunas, lai sezonas jauniestudējumu saraksts būtu pilnīgs, skatītājiem būs iespēja redzēt tādus iestudējumus kā Ernesta Hemingveja «Ardievas ieročiem», Henrika Ibsena «Spoki», Regīnas Ezeras «Cilvēkam vajag suni«, «Tilti» pēc R. Dž. Vollera romāna «Medisonas apgabala tilti» motīviem, Mārtins Makdona «Inišmoras leitnants», «Mana drauga meitene» pēc franču filmas «La Femme de mon pote» motīviem.

KOPBILDE, sākot jauno radošo sezonu, ir Valmieras Drāmas teātra kolektīva ikgadēja tradīcija. Gata Priednieka Melnača foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru