Tas nav Brīnums, tā ir Atbilde lūgšanām

- 2.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par Rūjienas Sv. Bērtuļa (Bartolomeja) baznīcu vēsturnieki teic, ka Vidzemē esot grūti atrast otru vēl tik bieži un pamatīgi postītu kulta celtni. Tā tapusi vienā laikā ar Rūjienas ordeņa pili no 1259. līdz 1263. gadam. Joprojām ir viena no vecākajām un lielākajām baznīcām Vidzemē ārpus Rīgas. Baznīcas vēsture saistīta ar neskaitāmiem postījumiem un atkal «augšāmcelšanos». Kopš pēdējā – 1974. gada ugunsgrēka šā gada Lieldienas atkal būs īpašas.

Jumta rekonstrukcija – pabeigta

Par pašlaik aktuālāko stāsta Rūjienas Sv. Bērtuļa draudzes priekšniece LAIMA STUDENKOVA-JOLKINA:

«Tas nu ir noticis – 22. martā ar līgumattiecību izbeigšanos senā Dievnama jumta rekonstrukcija ir pabeigta. 2018. gada oktobrī to paveikt uzņēmās SIA «Skārda Serviss» no Valmieras, un, lūk, pavasarim atnākot, atbildīgais uzdevums un solījums ir izpildīts. Mums ir liels prieks par sekmīgo sadarbību ar uzņēmēja Gata Buiļa firmu. Jau pirmajā būvnieku sapulcē, kad aci pret aci pirmo reizi tikāmies ar būvuzraugu, autoruzraugu un būvdarbu vadītāju Aivaru Zēģeli, sapratām, ka mums būs darīšana ar īstiem profesionāļiem, kas visas viņiem uzticētās un turpmāk darāmās lietas ar lielu atbildību prot skatīt vienotā kontekstā. Tieši būvnieki bija tie, kas pamanīja un vērsa uzmanību uz dažām nepilnībām rekonstrukcijas projektā. Viņi no savas pieredzes zināja teikt, ka mums piedāvātais baznīcas jumta kores vēdināšanas risinājums nebūt neesot labākais iespējamais variants, tāpat būvniekus uzmanīgus darīja arī tas, ka projektā nezin kādēļ nav paredzētas notekcaurules. Norādes un ieteikumus ņēmām vērā, iespējamos projekta uzlabojumus saskaņojām ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes inspekciju. Tas, protams, prasīja gan laiku, gan arī papildu izmaksas. Saņēmāmies, vērsām visu par labu un tagad saprotam, ka tas noteikti bija tā vērts.

LIELDIENAS GAIDOT. Rūjienas Sv. Bērtuļa ev. lut. Baznīca 2019. gada pavasarī – viss nu atkal ir savās vietās: tornis, gailis un nu arī sarkano dakstiņu jumts. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru