Tai pilī, tai pilī gribu es tikt!

- 22.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Cempos dzīvojošo Santu Paegli zinām kā izcilu krosmintona sportisti un treneri. Viņa ir arī lieliska gide, kas prot sagādāt tūristiem savdabīgus piedāvājumus. Mazāk līdz šim ir zināms par viņas vaļasprieku – pie Cempu kādreizējās skolas, kurā Santa dzīvo, «pārnest» viņasprāt skaistākās muižas, pilis un baznīcas. 

Šādu ideju par vēsturisku celtņu izskata saglabāšanu kaut vai miniatūras veidojumā viņa smēlusies internetā, arī pasaulē citur esot kaut kas tāds redzēts. Tādēļ bijis vien jāizpēta, kā un ar kādiem paņēmieniem, materiāliem tas viss ir izdarāms. «Netamborēju, nešuju, arī konservus negatavoju, tādēļ nolēmu savu brīvo laiku piepildīt ar šādu nodarbi,» tā Santa. 

Pirmā Cempos «ieradusies» Trikātas baznīca. Pēc tam jau Vijciema baznīca un Mēru muiža. Katra šādas būves «pārnešana» sākas ar to, ka ēka dabā tiek no visām pusēm fotografēta, jādabū tās izmēri. Piemēram, Mēru muižai vispirms ļoti precīzi ticis nomērīts viens ķieģelis. Pēc tā attiecīga samazinājuma veidotas sienas un citas detaļas, kurās visās ir līdzīgi ķieģeļi. Santa, lai dabūtu izmērus, reizēm meklē arī senos būvniecības plānus.

SANTA PIE ALŪKSNES PILS. Ja prot, var tādu arī uz Cempu skolas pagalmu šurp dabūt. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru