Tādi mēs esam — matīšnieki

- 12.Februāris, 2013
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Matīšos kultūras dzīve plaukst un zeļ. Ar šādiem vārdiem gribas iesākt šo rakstu.

Kopš 2006. gada 1. novembra par kultūras darba organizatori Matīšu pagastā strādā Ligita Jenča. Kā stāsta pati Ligita, sākums nav bijis viegls, vajadzējis iepazīt gan cilvēkus, gan kultūras tradīcijas Matīšos, gan pašu vietu. Matīši Ligitai iepatikušies ar koka mājām, to dekoratīvajiem elementiem, un šī vieta viņai atgādina dzimto Salacgrīvu. Paši matīšnieki ir līdzsvarā ar materiālām un garīgām vērtībām, un gandarījumu viņai dod gan uzņēmumu, gan cilvēku materiālais un citāda veida atbalsts kultūrai. Strādājot kopā ar talantīgiem, darboties gribošiem kolektīvu vadītājiem, kultūras dzīve Matīšos ir attīstījusies tikai uz augšu, un pašlaik ir 7 pašdarbības kolektīvi.

Vidējās paaudzes deju kolektīva Līksme darbība atjaunojās 2006. gada decembrī. Ivetas Kļaviņas vadībā tas darbojas pilnā sastāvā ar ļoti labiem dejotājiem. Katru gadu kolektīvs piedalās skatēs. 2012. gadā E grupā no 6 kolektīviem Valmieras deju apriņķī Līksme bija otrā labākā un ieguva I pakāpes diplomu. Kolektīvs 2008. gadā piedalījies Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, dejojis ne tikai Matīšu pagastā un Burtnieku novadā, bet arī citās Latvijas vietās — Suntažos, Variņos, kā arī Igaunijā un Polijā. Arī šogad Līksme centīsies noturēt sasniegto augsto līmeni un vasarā doties uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem.

Matīšos, visā Burtnieku novadā un ārpus tā pazīst mūziķi Mārtiņu Roziņu un viņa vadītos kolektīvus. Sieviešu vokālais ansamblis Matīšos darbojas nu jau 15 gadus bez pārtraukuma, Mārtiņš ansambļa vadību pārņēma 2008. gada rudenī. Pirms pieciem gadiem viņš izveidoja arī jaukto vokālo ansambli un Radošo Mūzikas Grupu (RMG). Vidzemes reģiona vokālo ansambļu skatēs gan sieviešu, gan jauktais vokālais ansamblis ir ieguvuši II pakāpes diplomus. Abi ansambļi šogad gatavojas arī Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Radošā Mūzikas Grupa Mārtiņa vadībā apvieno mūziķus un dziedātājus, kas koncertē ar savu programmu, spēlē arī ballēs. Nav neviena lielāka pasākuma Matīšos, kurā nepiedalītos Mārtiņa muzikālie kolektīvi, tāpat tie priecē klausītājus Burtnieku novadā un citur Latvijā.

DZIESMAI UZTICĪGAS. Uzstājas sieviešu vokālais ansamblis, pie klavierēm — kolektīva vadītājs Mārtiņš Roziņš.

IECIENĪTI. Radošās Mūzikas Grupas priekšnesumi skanējuši gan teātra uzvedumos, gan citos sarīkojumos.

PAKLANOTIES. Izrādes Tā mums te iet radošā grupa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru