Tā balsoja Kocēnu novadā

- 9.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien notika 13. Saeimas vēlēšanas. Sešos vēlēšanu iecirkņos nākamo četru gadu Saeimas sastāvu lēma arī Kocēnu novada iedzīvotāji. Liesma pavēra visu sešu iecirkņu durvis, lai uzzinātu, kāds ir novada iedzīvotāju noskaņojums šajā Latvijas tautai atbildīgajā dienā.

Vēlēšanu sākumu pl. 7 no rīta, līdz ar rītausmu, sagaidīju iecirknī Kocēnu novada domē. Iepriekš, kā tas ticis novērots citos novada iecirkņos, gan priekšlaikus aiz durvīm neviens nemīņājās, akurāti līdz ar atvēršanu pirmie vēlētāji Kocēnos bija divi kungi, kuri savu pienākumu bija apvienojuši ar došanos uz darbu. Pašā iecirknī redzams – komisijas priekšsēdētājas Lidijas Reiteres komanda savu darbu prot bez aizķeršanās, vēlēšanu organizēšanas pieredze līdzīgi pārējām piecām novadā jau gana liela.

Kad pagājušas divdesmit minūtes, iecirknī sāk plūst arvien vairāk vēlētāju.

«Esam mājražotāji, dodamies uz tirdziņu, tāpēc tā ātrāk steidzām nobalsot,» pussolī jau uz izeju pastāstīja Sandra. «Es jau diezgan sen savu izvēli biju izdarījusi, vien vakar vēl pārliecinājos. Īstenībā šoreiz bija diezgan grūti šo izvēli veikt, nebija tādu spilgtu personību.»

Mazliet vaļīgāka bija Ausmas kundze, kura steidza uz diennakts maiņu darbā Vidzemes slimnīcā: «Izvēle nebija grūta – balsoju par savējiem, par valmieriešiem – 16. sarakstu: Kučinski, Boķi, cilvēki iestrādājušies, lai jau turpina. Cik atļāva laiks, pasekoju arī visām priekšvēlēšanu peripetijām. Ir jātic, ka pēc vēlēšanām būs labāk – vienmēr ir jātic labākajam, citādi dzīve neiet uz priekšu, ja mēs neticam labajam.»

Tālāk mans ceļš veda uz Bērzaini, izbraucot arī cauri puspamestajām Tožām – šeit uz vēlēšanām neviens nesteidzās, pat suņi vēl gulēja.

Bērzainē vēlēšanu iecirknis ierīkots pagastmājā. Pa ceļam uz to uzrunāju no tās tikko iznākušu jaunieti.

«Diezgan viegla bija šī balsošana, savu izvēli biju izdarījis jau pirms tam,» tā Krists, kuram šīs mūžā bija tikai otrās vēlēšanas. «Protams, skatījos debates, bet vai no tām kaut kā ietekmējos, es teikšu, ka ne. Biju jau izlēmis. Vēlu tik agri, jo jādodas uz medībām, sestdien atklājam dzinēju sezonu. Mednieki noteikti ir aktīvi vēlētāji. Domājot par nākamajiem četriem gadiem – ir jācer, ka būs labāk, nevar tā pesimistiski uz tiem skatīties. Protams, sekošu līdzi, kā strādās manis ievēlētie.»

Iecirknī aiz vēlēšanu kabīņu aizkariem, kas apšūti ar Kocēnu novada simboliem, aploksnēs vēlēšanu zīmes lika vēl viens mednieks vārdā Jānis un viņa kaimiņš Artis. Patīkami redzēt, ka valsts liktenis rūp arī gados jauniem cilvēkiem. Līdz pl. 8 Bērzainē bija nobalsojuši tieši desmit vēlētāji.

Tālāk dodos uz Zilokalnu, kas jau pa gabalu zīmējas, rudens kažokā tērpies. Pašā ciemā valda diezgan liels klusums – gan ielās, gan iecirknī – divdesmit piecu minūšu laikā, kuras pavadīju vērojot, nobalsot ieradās vien kāda kundze un gados vecāks vīrs. Te ieradās arī Kocēnu novada pašvaldības policijas pārstāvji, kuri šajā dienā līdzīgi kā es apbraukāja visus sešus vēlēšanu iecirkņus, lūkojot, vai tajos netiek veikti kādi likuma pārkāpumi, un šo reidu dienas laikā veica vairākas reizes. Kā vēlāk izrādījās, tieši Zilākalnā bijusi vēlētāju viskūtrākā aktivitāte. Līdz pl. 9 te nobalsojuši bija 20 cilvēki.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru