Svētku mēnesis Naukšēnu pagasta bibliotēkā

- 29.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Novembris bibliotēkā aizsākās ar tikšanos – mūsu viešņa bija dietoloģe, uztura speciāliste Lolita Neimane, kura vienkāršā valodā atgādināja jau zināmas, bet mazliet piemirstas lietas par pareizu uzturu un ēšanas paradumiem. Lektore uzsvēra, ka Latvijas veikalos esot ļoti labi piena produkti, kuri nav gatavoti no piena pulvera, un ka vistas gaļas produkti nesatur antibiotikas un hormonus. Liekā svara un aptaukošanās problēma slēpjas mazkustīgumā – datori, telefoni un televizori.

Novembrī bibliotēkas apmeklētājus priecēja aušanas studijas Rencēni darinātie rokdarbi, kuri radīja īpašu auru arī pasākumā Mana tautas dziesma – visiem viena un katram sava. Visi, kuriem mīļa un tuva tautasdziesma, 7. novembra vakarā pulcējās Naukšēnu pagasta bibliotēkā, lai goda vietā celtu tautasdziesmas, ko no mutes mutē cauri gadsimtiem iznesusi un saglabājusi latviešu tauta. Tās pavadīja cilvēku no dzimšanas līdz pat pēdējai minūtei. Tajās saklausām mīlestību pret dzimto vietu, krāšņo dabu, apdziedam tikumus un netikumus. Tās ir gan pamācošas, gan humora un nerātnību pilnas. Galvenais, ka tautasdziesmas mēs varam skandināt, dziedāt un pat izdejot. Priecēja, ka mūsu pulciņš bija gana kupls un kopā varējām izdziedāt gan zināmas, gan mazāk pazīstamas dziesmas. Tās sasildīja ne tikai gaisu, bet arī mūsu sirdis. Liels paldies visiem individuālajiem izpildītājiem: Montai, Arnim, Agnesei, Nellijai, Brigitai, Raitim, Imantam, kā arī Naukšēnu kultūras nama sieviešu vokālajam ansamblim Noktirne un vīru vokālajam ansamblim Klusie ūdeņi.

No 12. līdz 18. novembrim bibliotēkās notika Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļa, kuras ietvaros bija divi Rīta lasījumi – Naukšēnu novada vidusskolas 9. klases un 4. klases skolēniem. Šī gada literatūras nedēļas tēma – Ziemeļvalstu varoņi. Devītie lasīja fragmentus no norvēģu rakstnieka Simona Strangera darba To, kuru nav – šobrīd aktuāla tēma par bēgļiem, bet ceturtie – no zviedru rakstnieku Eliasa un Agneses Volundi darba Rokasgrāmata supervaroņiem, kas stāsta par drosmīgo meiteni Lisu.

Paši mazākie lasītāji, pirmsskolas vecuma bērni, šajā gadā darbojas projektā Mūsu mazā bibliotēka. Katru mēnesi viņi kopā ar audzinātāju izlasa vienu no projekta grāmatiņām, un pēc tam bibliotēkā notiek tematiska nodarbība. Esam jau izlasījuši Mārtiņa Zuša grāmatu Nenotikušais atklājums, Majda Kovna grāmatu Uzvāri man pasaciņu un Hilli Randa darbu Sniegbaltais un Ogļmelnais. Nodarbību laikā pārrunājam izlasīto, pētām, zīmējam, dziedam, ejam rotaļās, spēlējam lomu spēles – tā, lai katra nodarbība būtu interesanta.

5. decembrī pavadīsim lielisku vakaru izklaidējošā koncertšovā Brālēni Jarāni.

Ar ticību brīnumam, gaišām domām un labiem darbiem gaidīsim Ziemassvētkus un Jauno gadu!

DZIED vīru vokālais ansamblis Klusie ūdeņi... Noras Kārkliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru