Svētkos daudz darba traumpunktā

- 28.Jūnijs, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Visvairāk traumu gūtas Līgo dienā un vakarā. Visbīstamākās izrādījušās mazo bērnu ballītes.

Kā pastāstīja nodaļas ārste Anita Ābele, par laimi nav bijušas smagas traumas, nav bijuši plaši ķermeņa apdegumi, tomēr traumu bijis daudz – traumpunktā palīdzība sniegta 47 maziem un lieliem svinētājiem («parastās» brīvdienās 22 – 30 cietušajiem). Šoreiz mediķi no traumpunktā pieredzētā atzīst, ka pašas bīstamākās izrādījušās mazo bērnu ballītes. Apmēram tā – pulcējas ģimenes, pieaugušie norobežojas savā pulciņā, mazie bērni nepieskatīti uzvedas, kā ienāk prātā: bariņā lēkā pa batutu, krīt, salauž roku vai kāju, lēkājot uzkrīt sunim, kurš pārbīlī sakož kritēju, cits izkrīt no šūpolēm, citviet krīt skrejriteņa vadītājs vai saskrienas divi to vadītāji. Rezultātā svētki sabojāti visiem iesaistītajiem un viņu tuviniekiem.

Roku un kāju lūzumus guvuši arī vairāki pieaugušie. Ievērojami vairāk nekā parasti aizvadīto svētku dienās pieaugušie un bērni ieradušies uzņemšanas nodaļā, lai izvilktu piesūkušos ērci.

Taču patiesajai svētku statistikai punktu varēs pielikt vien šodien, rīt, jo gadās, ka vēl vairākas dienas pēc traumas gūšanas daudzi secina, ka tomēr vajadzīga mediķu iejaukšanās, izmeklēšana un palīdzība.

Jūlijs un augusts turpinās ar ieplānotām un neizbēgamām ballītēm, saietiem, svētkiem un jubilejām. Lai tās nepārvērstu vasaru par neplānotas ārstēšanās un traumu dziedēšanas laiku, mediķi turpina atgādināt par vēlamo uzvedību tajās – ēst un dzert ar mēru, pieskatīt bērnus un tuviniekus, rīkoties apdomīgi upju un ezeru krastos, uz ielas un atpūtas vietās, sargāt sevi un savu vienīgo veselību un dzīvību.

PAR IESPĒJAMĀM TRAUMĀM, lēkājot pa nenorobežotu batutu un bariņā, mediķi brīdina bieži. Līgo svētkos diemžēl vairāki bērni sāpīgus sasitumus un lūzumus guvuši, tieši šādi izklaidējoties. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru