Sumina aktīvos jauniešus

- 11.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gada nogale ir laiks, lai palūkotos atpakaļskata spogulī un novērtētu atstātās pēdas, un pateiktos līdzcilvēkiem. Jau devīto gadu nesavtīgus un ambiciozus jauniešus sumina pasākumā «Jauniešu gada balva». Pagājušajā nedēļā tas norisinājās Valmieras Kultūras centrā. Apbalvojumus šogad pasniedza sešās nominācijās.

Par šī gada jauniešu lieldraugu tika atzīta Valmieras Viestura vidusskola, kas atbalsta jauniešu idejas un mākslinieciskās iniciatīvas, iesaistās dažādu pasākumu organizēšanā pilsētā;

Gada pasākums jauniešiem – Valmieras 5. vidusskolas Skolēnu domes rīkotā erudīcijas spēle «Zini! Mini! Uzzini!». Jau otro gadu viņi ikvienu aicina uz kvalitatīvu pasākumu, lai spēles dalībnieki pārbaudītu savas zināšanas un labi pavadītu laiku kopā. Skolēnu domei veiksmīgi izdevies piesaistīt arī daudz dažādu sponsoru, spēles galvenā balva – iespēja viesoties pie Daces Melbārdes Eiropas Parlamentā Briselē.

Gada zaļākais jaunietis – Samanta Bārupe. Samanta ar savu ikdienas rīcību parāda, ka būt dabai draudzīgai ir vienkāršāk, nekā sākotnēji varētu šķist. Piemēram, ikvienam ir iespējams aizstāt plastmasas maisiņus ar vairākkārt lietojamu auduma tīkliņu, kā arī lietot metāla pudeli, kas tiek vairākas reizes papildināta, nevis ikreiz pirkt plastmasas pudeli. Gatavojot ēst, tiek izmantoti vietējie produkti, kas pirkti tirgū.

Gada jaunatnes organizācija – Valmieras Viestura vidusskolas vokālā grupa «The Saviors». Jaunieši 2018./2019. mācību gadā ieguva augstāko pakāpi konkursa «No baroka līdz rokam» finālā. Grupa bijusi atsaucīga un spēlējusi balles vai muzikālas pauzes ne tikai Valmieras Viestura vidusskolas pasākumos, bet arī Valmieras pilsētas pašvaldības un citu organizāciju rīkotajos pasākumos. Grupas «The Saviors» dalībnieki pateicās savam vadītājam Guntaram Aizupietim, kas jauniešiem palīdzējis sasniegt jau esošās virsotnes.

Gada jaunietis – Ričards Edijs Štibe. Viņš ir sabiedriski aktīvs jaunietis. Ievēlēts 9. Jauniešu Saeimā. Šī gada pavasarī uzrakstījis arī projektu Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas norvēģu valodas klases kosmētiskajam remontam. Savukārt vasarā pie iedzīvotājiem atgriezās grāmatu maiņas punkts – reizi mēnesī ikviens literatūras cienītājs tika aicināts nākt ar saviem izlasītajiem daiļdarbiem, lai apmainītu tos pret citiem. No septembra ir Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas koordinators, bet pirms tam bijis aktīvs Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācijas «Sudraba ZIRG’s» dalībnieks.

Jauniešus sveica Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, minot, ka sveiktie jaunieši ir tie, kas pārkāpj savām robežām. Viņi ir tie, kas ar saviem darbiem iedvesmo arī pārējos, šie jaunieši ir tie, kas Valmieras nākotni krāsos spilgtāku ar noorganizētajiem pasākumiem un savu pašaizliedzību. Ričards Gailums iedrošināja jauniešus būt mērķtiecīgiem un nepadoties pie neveiksmēm.

Gada labvēlīgākā brīvā laika pavadīšanas vieta jaunietim – koncertzāle «Valmiera».

Pasākumu vadīja Valmieras Jauniešu domes prezidents Andris Saliņš un Valmieras Jauniešu domes pārstāve Paula Beatrise Pumpure, klātesošos priecēja arī muzikāls sveiciens. Pasākums noslēdzās ar Valmieras Valsts ģimnāzijas grupas «Guinness» uzstāšanos un neformālām sarunām.

GADA JAUNIETIS – Ričards Edijs Štibe. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru