Stutēšanas sacensoņu eksaminēšana

- 26.Aprīlis, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

Kad 3. jūnija  pašvaldību vēlēšanām deputātu kandidātu pieteikšana ir noslēgusies, nu arī vēlētāji  uzsāk  sarakstu caurskatīšanu. Pati pirmā interese ir par to, kuri no Valmieras domes krēslos jau  sēdošajiem ir izteikuši  vēlēšanos turpināt sēdēšanu arī nākamajos četros gados. Pēc tam jau var vērtēt dažu kandidātu pārsēšanos  startēšanai  šķietami cerīgākas partijas listē nekā iepriekš, vai arī gluži jauna politiska spēka (var gan izrādīties, ka nespēka) pieteikšanu.

Par šobrīd pilsētā pie teikšanas esošajiem deputātiem valmieriešiem viss tā kā būtu zināms. Varbūt par dažu pat vairāk, nekā par sevi zina pats deputāts. Tādēļ gluži pamatota var izrādīties lielāka interese par gluži no jauna pieteiktajiem: ko šie, kaut nedaudz labāk, mazlietiņ vairāk, gluži citādi, nekā līdzšinējie deputāti valmieriešiem piedāvā.

Te nu potenciālo tautas priekšstāvju vismaz kaut kādai iepazīšanai var kalpot katras partijas sarakstam  pievienotā priekšvēlēšanu programma. Likumdevēji noteikuši, ka šāds par kandidātu iecerēm vēstošs dokuments nedrīkst pārsniegt 4000 iespiedzīmes. Tad nu dažu programmu sacerētāji ir tā sacentušies iespiedzīmju skaitīšanā, ka 5 vairāk uzrakstītu vārdu dēļ pat 17 pieturas zīmes ir noupurējuši. Domājams, viņi nav pat sapratuši, ka 4000 zīmes var arī nebūt, bet garo penterējumu vietā priekšvēlēšanu programma varētu vien ierakstīt: «Centīsimies, lai nākamajos četros gados dzīve Valmierā būtu tikpat laba un radoša kā līdz šim.»

DEPUTĀTU KANDIDĀTUS GAIDOT. Domājams, ka Stāvajos krastos tieši deputātu  dziedājumiem ir augšā slieta šāda būve. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru