Studentu sastāvu papildina Elksnis un Ziediņš

- 14.Septembris, 2018
Sports
Laikrakstā

Komplektējot komandas sastāvu dalībai Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā, «Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola» pastiprinājusies ar diviem valmieriešiem – Edmundu Elksni un Māri Ziediņu.

187 cm garais saspēles vadītājs Elksnis karjeras pirmajās četrās sezonās pārstāvēja «Valmieru», kuras sastāvā par spēles laiku nācās cīnīties ar ļoti laba līmeņa saspēles vadītājiem, tādēļ spēles laiku iegūt bija sarežģīti un loma laukumā bija samērā neliela. Taču jaunā līmenī basketbolistam sevi izdevās pacelt pēc pārcelšanās uz «Jūrmalas/Fēnikss» vienību, kurā viņš kļuva par vienu no kūrortpilsētas komandas pamatsastāva spēlētājiem un demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu, vairāku basketbola apskatnieku versijā tiekot uzskatīts par sezonas progresējušāko spēlētāju. Pēc divām sezonām jūrmalnieku rindās pērnajā gadā Elksnis atgriezās mājās. Vietējās komandas sastāvā 27 gadus vecais saspēles vadītājs sasniedza karjeras labākos statistikas rādītājus, Latvijas čempionātā 28 mačos izceļoties ar 11,6 punktiem, 5,1 rezultatīvu piespēli, 3,8 izcīnītām atlēkušajām bumbām un 1,1 pārtvertu bumbu. Savukārt desmit Baltijas līgas spēlēs valmierieša rēķinā 9,4 punkti, 3,9 rezultatīvas piespēles un 2,9 izcīnītas bumbas zem groziem. Karjeras laikā Elksnim izdevies tikt pie Latvijas čempionāta bronzas medaļas 2013. gadā «Valmieras» komandas sastāvā.

Edmunda Elkšņa komentārs: «Pirms šīs sezonas ir ļoti interesanti. Pārstāvēsim Valmieru, bet komanda ir pavisam jauna, kluba vadība ir jauna un ir citi, taču ļoti labi pazīstami treneri. Treniņu process ir tik tiešām kvalitatīvs – būsim gatavi jaunajai sezonai. Savas pilsētas godu aizstāvēt ir īpaši, un tagad to darīsim ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā. Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu.»

28 gadus vecais un 203 cm garais spēka uzbrucējs Māris Ziediņš pērn ļoti labi iepazinis Igaunijas basketbolu un būs būtisks palīgs vidzemniekiem, cīnoties par uzvarām jaunizveidotajā līgā.

Māris Ziediņš ir fiziski ļoti spēcīgs basketbolists, kas pretinieku garajiem spēlētājiem var sagādāt lielas problēmas spēlē ar muguru pret grozu. Tāpat Ziediņa uzbrukuma arsenālā labi nostādīts trīspunktu metiens, bet aizsardzībā Valmieras basketbolists ir nepiekāpīgs cīnītājs par atlēkušajām bumbām. Karjeras laikā garā gala spēlētājs izcīnījis divas Latvijas čempionāta medaļas – 2017. gadā sudrabu ar «Ventspili» un 2013. gadā bronzu ar «Valmieru». Ziediņa pierakstā ir arī deviņas spēles Latvijas otrās izlases sastāvā pārbaudes turnīrā Ķīnā.

Profesionālās karjeras pirmos septiņus gadus Ziediņš pārstāvēja «Valmieras» komandu Latvijas un Baltijas līgu turnīros, kļūstot par vienu no pilsētas basketbola pamatvērtībām. 2015./2016. gada sezonā spēka uzbrucējs devās prom no dzimtās komandas un pastiprināja «Jūrmala/Fēnikss» komandu, kurā aizvadīja individuāli karjeras rezultatīvāko sezonu un kļuva par kūrortpilsētas vienības rezultatīvāko spēlētāju. Šis sniegums nepalika nepamanīts arī valsts vadošajām komandām, un Ziediņu savai komandai uzaicināja pievienoties tobrīd deviņkārtējā valsts čempione «Ventspils».

Pagājušajā sezonā Ziediņš izmēģināja spēkus leģionāra statusā, pavadot gadu Igaunijas čempionāta komandās. Sezonas pirmajā pusē Vidzemes basketbolists pārstāvēja tā brīža valsts vicečempioni «Avis Rapla», bet janvārī spēlētājs pārcēlās uz pierobežu, pievienojoties «Valga/Valka» sastāvam. Kopumā Igaunijas čempionātā Ziediņš pērn aizvadīja 31 spēli, statistikā sakrājot 9,8 punktus, 6,2 atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles. Savukārt Latvijas čempionātā Valmieras basketbola audzēknim izdevās aizvadīt desmit spēles, atzīmējoties ar 10,5 punktiem, 7,1 atlēkušo bumbu un 2,6 rezultatīvām piespēlēm.

Māra Ziediņa komentārs: «Esmu priecīgs pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezties Valmierā. Paldies komandai, kura devusi iespēju atkal spēlēt šeit. Pagājušajā sezonā daudz spēlēju pret igauņiem, domāju, ka tas palīdzēs arī jaunajā Latvijas - Igaunijas līgā, jo ir iepazītas pretspēlētāju stiprās un vājās puses. Var redzēt, ka jaunie komandas biedri gatavi kapāties laukumā. Mēs, pieredzējušie, neliedzam padomu un pastāstām, kā labāk sagatavoties. Domāju, ka uz laukuma viss būs kārtībā.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru