Strādā novadā, Valmierā un... Francijā

- 27.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vasaras darbu sezona ceļiniekiem pamazām finišē. Burtnieku novadā šajā nozarē pazīstamākā ir Valmieras pagastā reģistrētā SIA EGU Būve, ar kuras vadītāju un īpašnieku Burtnieks tikās augustā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un, kā pats saka, atbildīgais un vienīgais darbu vadītājs EDGARS UPĪTIS stāsta par firmas darbu vakar un šodien, ieskicējot arī ne pārāk rožainās nākotnes izredzes.

Iepazīstini nedaudz ar sevi!

Man ir trīs Rīgas Tehniskajā universitātē iegūtas augstākās izglītības ceļu būvniecībā — pirmā līmeņa, bakalaurs un maģistra grāds. Protams, ir arī atbilstošs sertifikāts ceļu būvniecībā. Mans uzskats: ja vadi būvuzņēmumu, kas saistīts ar konkrēto darba specifiku, tad vadītājam ļoti vēlamas būtu zināšanas no A līdz Z visā, kas tiek darīts. Kad tu zini virtuvi un tās sastāvdaļas, tad, saliekot visu kopā, jābūt rezultātam! Nevar paļauties tikai uz padoto zināšanām. Protams, tas ir bizness, un tajā nosacījums, ka vadītājam nav obligāti jābūt ar konkrēto izglītību, ļoti labs vadītājs var būt arī tāds, kurš vada komandu un kuram tā piramīda strādā, uzņēmums plaukst un zeļ. Ja runājam par manām ceļu lietām, — tās sākās jau 5. vidusskolā, kad pēdējās divas vasaras nostrādāju Smiltenes uzņēmumā 8CBR uz tiltiem pie darbu vadītāja Mārtiņa Brīvības. Visi zina, ka Smiltenes astotie — tas ir ceļinieku šūpulis Latvijā! Aizgāju uz Rīgu studēt, paralēli sāku strādāt Pārdaugavā SIA Roadeks, kas bija netālu no fakultātes Ķīpsalā. Tur guvu ļoti labu praksi un pieredzi. Biju būvdarbu vadītāja palīgs, meistars, tad darbu vadītājs. Būvējām meža ceļus no A līdz Z, tur man ļoti daudz iemācīja mūsu darbu vadītājs, strādājām arī uz Rīgas ielām, kvartālā pie lidostas. Tad nācās saskarties ar galvaspilsētā esošo birokrātiju Satiksmes departamentā. Pēc studijām laikam Rīga mani īsti neuzrunāja, tāpēc atnācu atpakaļ uz Valmieru. 2008. gadā Valmieras pagastā, kur esmu dzimis un audzis, nodibināju SIA EGU Būve, uzņēmumam esmu vienīgais īpašnieks. Strādājam kopā ar brāli Gvido, viņš ir mana labā roka objektos, tur strādā kā brigadieris, vairāk atbild par tehniku un remontiem.

PAZĪST DRĒBI! Firmas EGU Būve īpašnieks Edgars Upītis ceļu būvi pazīst no A līdz Z gan teorijā, gan praksē, tāpēc spēj reāli izvērtēt sava uzņēmuma iespējas darba tirgū.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru