Stingrs pavediens krietnā audumā

- 3.Novembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Valmieras teātris ir varošs un lepns savā simtgadē, un novembrī iesākas teātra jubilejas mēnesis. Valmieras teātris ir bez savas pas­tāvīgās teātra ēkas, bet pilns spīta un sapņu, jo notiek būvdarbi. Tātad viss būs!

Patiesībā spītīgs, izturīgs un talantīgs ir teātra kolektīvs. Ansamblis iestudē, rāda, un brīnišķīgi ir arī skatītāji, kas Valmieras teātri mīl. Valmieras teātrī pirms 20 gadiem Oļģerts Kroders iestudēja Evitas Sniedzes lugu «Tie paši oši». Tobrīd Evita vadīja Valmieras teātra literāro daļu, bet pāris gadus vēlāk kļuva par Valmieras teātra direktori. Saruna ar EVITU AŠERADENU. 

Vai pašlaik tev ir laba sajūta par to, kas notiek teātrī? 

Ir nervoza sajūta, bet laba. Kā var būt slikti, ja viss notiek, ja ir Jāzeps (iestudējums Jāzeps un viņa brāļi), ja ir viesizrādes, jo Kalendārs (izrāde Kalendārs mani sauc), «Labie cilvēki», «Roks, sekss un PSRS» brauc apkārt, ja cilvēki nāk uz izrādēm, pērk biļetes, un viņiem patīk, tad ir laba sajūta, jā. Ir laba sajūta, ka teātra ēkā tūlīt būs visi logi, tā ir nosiltināta, un nebūs caurvēja koridoros un uz Lielās skatuves, ka apkure jau strādā, drīz aiztaisīs ciet arī visu fasādi. Un nervozi tāpēc, ka nekad neko paredzēt nevar.

EVITA AŠERADENA. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru