Stāsts par "konfekšu Bērziņu"

- 26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Lai labi garšo! Tā saviem pircējiem vienmēr novēlējis valmieriešu iecienītais konfekšu un saldumu veikala īpašnieks Oskars Bērziņš.

Jāteic, ka tolaik, pirms II pasaules kara, Valmierā bijuši vairāki Bērziņi  veikalnieki: pieminētais konfekšu ražotnes īpašnieks Bērziņš uz Rīgas un Pēterpils (Lāčplēša) ielas, maiznieks Mārcis Bērziņš Bruņinieku ielā, kurš cepa gardākos un mīkstākos ūdenskliņģerus visā pilsētā, dārzniecības īpašnieks Ottomārs Hugo Bērziņš Dārza ielā, bet trīsdesmitajos gados gaļas un desu tirgotavu Rīgas ielā 56 atvēra vēl viens no viņiem — Eduards Bērziņš. Šoreiz stāsts būs par populārāko – konfekšu Bērziņu.

 «Oskara Bērziņa konfekšu rūpniecības» īpašnieks Oskars Vilhelms Bērziņš dzimis 1899. gada 6. (29.) septembrī Valmieras apriņķa Rencēnu pagasta «Vecostermaņos» saimnieku Pētera Bērziņa un Annas Bērziņas, dzimušas Kuples, ģimenē. Oskaram bija trīs brāļi — Jānis Alfrēds, Pēteris Aleksandrs, Alberts Teodors — un māsa Anna Matilde. Pēc Priekuļu lauksaimniecības skolas beigšanas Viļums, kā viņu sauca tuvinieki, kopā ar vecākajiem brāļiem Jāni un Pēteri, palīdzēja tēvam lauku darbos. 20. gadsimta 20. gados nākamais konfekšu rūpnieks vecāku mājas atstāja, lai pārceltos uz Valmieru. 1925. gadā no kādreizējā grāmatveža un Zemes bankas aģenta Ernesta Gorkša atpirka darbnīcu, kurā atradās katli konfekšu masas vārīšanai un galdi gatavās produkcijas apstrādei. Trūkst ziņu par pirmajiem diviem darbības gadiem, taču jau 1928. gadā O. Bērziņš oficiāli kļuva par konfekšu ražošanas uzņēmuma īpašnieku.

Oskars Bērziņš pie veikala. Foto no Valmieras muzeja krājuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru