Startējusi SEB MTB maratona sezona

- 3.Maijs, 2017
Sports
Laikrakstā

Svētdien ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēja 2017. gada SEB Kalnu divriteņu maratona sezona. Prestižajā Toyota Hybrid distancē dubultuzvaru izcīnīja ZZK komandas sportisti Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, bet starp dāmām ātrākā izrādījās Rietumu banka - Rīga vienības pārstāve Lelde Ardava. Masveidīgajā Virši-A distancē triumfēja Kristofers Bindemanis un Beate Kovgere.

16. SEB MTB maratona sezona startēja ar tradicionālo klasiku: posmu Cēsis – Valmiera. Četrās dažādās distancēs izbrauca vairāk nekā 2100 dalībnieku, sākot ar riteņbraukšanas profesionāļiem un beidzot ar amatieriem, bērniem un jauniešiem. Lai arī pirmajā posmā nevienā no distancēm nebija lielu kāpumu, tomēr lietainie laika apstākļi radīja daudz citu pārbaudījumu.

Prestižajā Toyota Hybrid distancē dalībnieku vidū bija visi Baltijas valstu vadošie kalnu riteņbraucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Startēja arī pasaules MTB XCO krosa līmenī sevi apliecinājušie cēsnieki Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, Eiropas čempions MTB maratonā Pēters Prūss un citi. Dāmām galvenā cīņa solījās būt starp pērnā gada SEB MTB maratona čempioni Leldi Ardavu un Latvijas čempioni Katrīnu Jaunslavieti.

55 kilometru garās distances pirmajā daļā, kas bija tehniski sarežģītāka nekā turpinājums, no visiem atrāvās ZZK komandas Cēsu sportisti Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Turpinājumā abi savas pozīcijas tikai nostiprināja. Līdzjutēju uzmundrināti, abi cēsnieki lepnā divvientulībā arī sasniedza finišu Valmierā. Uzvaru posmā guva Mārtiņš Blūms, bet Arnim Pētersonam otrā vieta. ZZK komandas sportisti trasē pavadīja 1 stundu 49 minūtes un 57 sekundes. Trešajā vietā finiša līniju šķērsoja pieredzējušais Rietumu banka - Rīga komandas sportists Dmitrijs Sorokins, kuru no uzvarētāja šķīra 1 minūte un 47 sekundes. Labāko sešniekā iekļuva arī Pēters Prūss (Rietumu banka - Rīga), Oskars Muižnieks (Sportlife.lv) un Kārlis Tone (ZZK).

Dāmu konkurencē uzvaru sezonas pirmajā posmā guva Rietumu banka - Rīga komandas riteņbraucēja Lelde Ardava, kura tikai pēdējos metros apsteidza ZZK vienības pārstāvi Katrīnu Jaunslavieti. Trešajā pozīcijā ierindojās Igaunijas sportiste Grēta Šteinburga. Komandu vērtējumā triumfēja ZZK, kas apsteidza Rietumu banka - Rīga un Sportlife.lv vienības.

Ļoti spraigas un aizraujošas cīņas ritēja Virši-A braucienā. 44 kilometru garajā distancē uzvarētāja liktenis izšķīrās trases beigu daļā, kad nelielu pārsvaru ieguva Sportlife.lv komandas riteņbraucējs Kristofers Bindemanis. Viņš tuvāko sekotāju grupu pārspēja par astoņām sekundēm. Otrajā vietā finišēja Krišjānis Jansons-Ratiniks (Gandrs-Merida), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Hawaii Express FILTER komandas pārstāvis Toms Dinsbergs. Pagājušā gada čempions Gints Jakovels finišēja ceturtajā pozīcijā. Dāmām Virši-A distancē nepārspēta palika Beate Kovgere (Mālpils sporta klubs EMU), kurai sekoja Rūta Brakovska (KS Sporta klubs) un Aiga Strazdiņa (Virsotne/MARMOT).

Aktīvās atpūtas baudītāji piedalījās Mammadaba veselības braucienā, kur pirmo reizi tika ieviesta laika kontrole. Ļoti aizraujošā un enerģiskā gaisotnē notika bērnu brauciens Rasēns. Šajās sacensībās balvas pēc finiša saņēma visi mazie braucēji.

Informācija par SEB MTB maratona sacensībām un pirmā posma pilni rezultāti atrodami sacensību rīkotāja Igo Japiņa Sporta aģentūras mājaslapā www.velo.lv. SEB MTB maratona 2. posms notiks 21. maijā Siguldā.

DISTANCĒ. Virši-A līderu vilciens 10 kilometrus pirms finiša Valmierā, priekšgalā trešās vietas ieguvējs Toms Dinsbergs. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru