Startējis konkurss Latvijas Gada auto 2019

27.Septembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Iespējams, savās jaunu auto vajadzībās esam kļuvuši nedaudz pieticīgāki, jo Latvijā pirmreizējā reģistrācija šogad astoņos mēnešos veikta 45006 vieglajām automašīnām. Tas ir par 2% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina CSDD apkopotā informācija. Tomēr par jauniem spēkratiem mūsu valstī joprojām interese liela, to apliecina labas tradīcijas ikgadējais turpinājums. Viņsestdien pirmos testa braucienus ar jubilejas – divdesmitajam konkursam Latvijas Gada auto 2019 jau pieteiktajiem spēkratiem Zemgales puses ceļos veica konkursa žūrija. Rūcamlapa šoreiz klāt nebija, taču tas nenozīmē, ka izpaliks pirmie ekspertu viedokļi par redzēto un izbaudīto. Starp citu, par īstu krēma rozi uz konkursa jubilejas reizes kūkas šoreiz solās būt visu laiku dārgākais automobilis, kas novembra lielajā testa braucienu sesijā tiks nodots izvērtēšanai un arī izmēģināšanai – Eiropas cenās no 171 tūkstoša eiro ar astīti dabūjamais Lamborghini Urus.

Par šo un citiem konkursa automobiļiem stāsta Latvijas Gada auto rīkotājs Māris Ozoliņš: «Katrs jaunais automobilis ir interesants, taču arī katram auto var atrast savus mīnusus. Tāpēc ļoti interesants ir šī brīža konkursa jaunākais dalībnieks Lamborghini Urus, kas vienlaikus ir arī pats dārgākais jebkad pieteiktais konkursa dalībnieks. Braukt ar Urus varēsim tikai novembrī, bet pat nebraucot ir jāatzīmē, ka šāds ekskluzīvs auto nenozīmē uzreiz automātisku uzvaru konkursā, jo vērtēšanas kritērijos veselus 30% veido izmaksas un 10% – atbilstība Latvijas tirgum.»

Skaidrs, ka vidējais latvietis nekad nebrauks (izņemot varbūt ekskluzīvas testa iespējas) ar Lamborghini, taču papriecāties par šo dārgo tehnikas un dizaina šedevru – kāpēc ne? Konkursam Latvijas Gada auto 2019 pagaidām pieteikti: BMW X3, Škoda Fabia, Hyundai Kona, Seat Arona, Ssangyong Rexton, Mitsubishi Eclipse Cross, Nissan Leaf, Mercedes-Benz A klase, Mercedes-Benz CLS, Citroën C3 Aircross, Citroën C4 Cactus, Jaguar E-Pace, Volkswagen T-Roc, Dacia Duster, Subaru XV, Peugeot 508, Peugeot Rifter, KIA Ceed, KIA Sportage un Lamborghini Urus.

HYUNDAI CONA. Foto no Latvijas Gada auto 2019 arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru