Starptautiskas nozīmes institūts — pļavas vidū. I

- 24.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zināju, ka ceļā no Cēsīm uz Valmieru atrodas lidlauks, un iedomājos, ka lasītājiem būtu interesanti uzzināt, kas tajā notiek, tāpēc meklēju kontaktus, lai pieteiktos ciemos. Tā pavisam nejauši internetā uzdūros adresei «Lidlauks», Priekuļu pagasts, kurā, kā sazinoties izrādījās, neatrodas vis aeroklubs, bet gan starptautiskas nozīmes organizācija — Vides risinājumu institūts, kura mājvieta ir pavisam netālu no aerokluba — ceļa malā, pļavā, gluži necilā vienstāva ēkā. Bet tas, kas tajā notiek, ne pa jokam pārsteidza.

Ar Vides risinājumu institūta sākotni un plašās darbības jomām uzņēmās pastāstīt tā izpilddirektore INESE SUIJA:

«Vides risinājumu institūts ir organizācija, kuras uzmanības centrā ir pētījumi par dabas resursiem un šo resursu izmantošanas tālākiem mērķiem. Esam bezpeļņas organizācija. Lai arī 2008. gadā tā izauga no īpašnieka Gundara Skudriņa komercdarbības aktivitātēm, tomēr pēc sava statusa esam neatkarīgi, jo apkalpojam uzņēmējdarbības sektoru un arī daudz strādājam ar sabiedriskā labuma projektiem, izglītojot bērnus, studentus, pēc pašu iniciatīvas veicam dažādus pētījumus. Lielā mērā tās ir lielās teritorijas un apjomi, taču mūsu pētījumus unikālus padara tieši diezgan augstā detalizācija.

Šogad institūtam būs 11 gadi. Kolektīvs izaudzis no trim cilvēkiem līdz 30 tepat Latvijā, taču mums ir pētnieki un sadarbības organizācijas arī ārpus Latvijas, jo mūsu uzstādījums jau no pašiem pirmsākumiem ir netērēt resursus, mācoties no nulles, bet skatīties, kur nepieciešamās zināšanas jau ir, un atvest tās pie mums.

VIDES RISINĀJUMU INSTITŪTA IZPILDDIREKTORE INESE SUIJA ir viena no pirmajiem projektu vadītājiem Latvijā. Pabeigusi Vidzemes Augstskolu, kur ieguvusi bakalaura grādu politoloģijā kombinācijā ar komunikācijas zinātni, turpinot studijas Rīgas tehniskajā universitātē un koledžā Norvēģijā, ieguvusi maģistra grādu inovāciju menedžmentā. trešo gadu studē doktorantūrā. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru