Starptautiskajā koka skulptūru simpozijā tapušo darbu izstāde

- 13.Septembris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

No 16.septembra līdz 16.oktobrim Valkas novada domes ēkas pagalmā (Valkā, Semināra ielā 9) būs aplūkojama X Starptautiskajā koka skulptūru simpozijā „Valgas Koks 2010” tapušo darbu izstāde. Izstādītie darbi būs aplūkojami darba dienās no plkst.8.00 līdz plkst.17.00.

Koka skulptūru simpozijs norisinājās pie Valgas kultūras un interešu centra no 2.līdz 6.augustam.  Simpozijā radoši darbojās 12 tēlnieki no sešām pasaules valstīm – Igaunijas, Latvijas, Somijas, Dānijas, Krievijas un Japānas. Ikviens interesents varēja vērot, kā no lielizmēra koka gabala tapa dažādas skulptūras un objekti.

Koka skulptūru simpozijā piedalījās tēlnieki: Otto Pilgaard no Dānijas,  Hiroko Kono no Japānas, Risto Immonen no Somijas, Artjoms Ručkovs no Krievijas, kā arī Ormar Tamm, Toomas Mitt, Kuldar Moor, Ranno Uibopuu un Jana Huul no Igaunijas. Latviju pārstāvēja mākslinieks Juris Osis un Mākslas akadēmijas audzēknis Lauris Vītoliņš.

Šī gada simpozijs tika rīkots ar Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība”  apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība” finansiālu atbalstu. Koka skulptūru simpozijā piedalījās arī abu dvīņu pilsētu skolēni, kuri mākslinieku pavadībā apguva zināšanas koktēlniecībā un praktiski palīdzēja darbu radīšanas procesā. No Valkas Mākslas skolas simpozijā piedalījā audzēkņi un studijas dalībnieki – Armīns Zutis, Silvestrs Korčinskis, Jānis Zirnis un Uģis Rācenis. Jaunieši darbojās kopā ar skolotāju Andreju Mārtiņu Rāceni un koktēlnieku Aivaru Magoni.

Jau ziņots, ka iepriekšminētais projekts ilgst līdz 2010.gada novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību līdzfinansējums). Projekts ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi abu dvīņu pilsētu jauniešiem. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs.

Komentāri
Pievienot komentāru