Starpkultūru dialogā

- 7.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonds kopā ar Jauniešu ideju laboratorija īstenoja projektu, kura ietvaros uz Valmieru aicināja 12 brīvprātīgos no deviņām valstīm. Jaunieši piecas nedēļas strādāja kopā un īstenoja dažādus pasākumus, ko esam jau atspoguļojuši Liesmā, kā arī paralēli tam  iepazina pilsētu, tuvējo apkārtni un papildināja savas zināšanas par brīvprātīgo darbu.

«Mēs projektu īstenojām, jo gribējām atvest starptautisko vidi uz Valmieru, un parādīt pilsētas iedzīvotājiem, ka mēs esam daļa no starptautiskās sabiedrības, ka arī mūsu kopienā var viesoties jaunieši no vēl deviņām valstīm. Neesmu arī dzirdējusi, ka citur Latvijā norisinās kaut kas līdzīgs, ka pie sevis uzņemtu brīvprātīgo grupas,» min projekta koordinatore Samanta Berga. 12 jaunieši veic īstermiņa brīvprātīgo darbu, kas ir viena no Eiropas Solidaritātes korpusa programmām.

Viņi Valmierā viesojās no jūlija sākuma līdz augusta sākumam. Jaunieši noguruši un iedvesmoti jau ir atgriezušies savās mājās: Azerbaidžānā, Gruzijā, Turcijā, Bosnijā un Hercegovinā, Krievijā, Rumānijā, Spānijā, Polijā. Kopā viņi veica piecas misijas: Aklais randiņš ar grāmatu un starpkultūru aktivitātes pilsētas svētkos Rūjienā, Valmierā un Mazsalacā, finanšu piesaistes aktivitātes kopā JIL, kur visi līdzekļi tika novirzīti jauniešu ideju attīstīšanai, Izlaušanās istaba un viņu prasmju uzdevums.

AIZVADĪTAJĀ NEDĒĻĀ brīvprātīgie atgriezās mājās, līdzi paņemot Latvijas sajūtu un vērtīgu pieredzi, līdzdarbojoties pasākumos Valmierā, Mazsalacā un Rūjienā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru