Spriež par olimpiādēm un jauno izglītības standartu

- 6.Decembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Vakar Valmieras 2. vidusskolā uz semināru pulcējās pilsētas skolu un Burtnieku novada skolu direktora vietnieki izglītības darbā. Jau otro gadu Valmieras izglītības pārvalde zem sava jumta ņēmusi arī kaimiņu novada četras nelielās skolas, par šo sadarbību Liesmai pastāstīja Valmieras izglītības pārvaldes vadītāja IVETA PĀŽE:

«Sadarbojamies, jo problēmas līdzīgas gan novados, gan pilsētā. Jā, Burtnieku novadā skoliņas mazākas, bet problēmas, piemēram, ar kvalificētu kadru trūkumu visur tās pašas. Laukos šī lieta varbūt pat akūtāka, jo eksaktajiem priekšmetiem – fizikai, ķīmijai, bioloģijai – lauku skolā ir divas, četras vai sešas stundas, pilsētā, iespējams, ir vairāk, taču tāpat grūti nokomplektēt pedagogu sastāvu. Vēl svarīgi – pedagogs ir braukātājs vai uz vietas dzīvotājs. Kur skolotāji ir uz vietas, piemēram, Rencēnos un Matīšos, tur ir daudz vienkāršāk, citur šo problēmu risināt krietni vien sarežģītāk. Patlaban mēs, Valmieras izglītības pārvaldes darbinieki, esam tie, kas sniedzam palīdzību par dažādām vērtēšanas sistēmām, arī pati esmu iesaistījusies darba grupā par Ēveles pamatskolas izvērtējumu mācību kvalitātē un citās jomās. Ir bijušas arī sarunas ar bērnu vecākiem, jo skolai šī mācību gada beigās beidzas mācību iestādes akreditācija.

SKOLOTĀJI SKOLAS SOLOS. Valmieras 2. vidusskolas 100. kabinetā skolas solos sasēduši pilsētas un Burtnieku novada (gandrīz visu) skolu direktora vietnieki izglītības darbā, vidējā rindā pirmajā solā abas semināra galvenās runātājas – (no labās) Valmieras izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže un pārvaldes speciāliste izglītības jautājumos Solvita Andžāne.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru