Sprīdītis nav vairs sprīža garumā

- 21.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde Sprīdītis visu februāri pavada svētku gaisotnē, jo gan bērni, gan personāls aktīvi gatavojas nozīmīgajai un apaļajai 40 gadu jubilejai.

Svētku atmosfēra

Liesmai ierodoties, mācību telpās uzreiz jūtama svētku tuvošanās – logus rotā košas puķes, kā arī latvju raksti, skolotājas smaidīgas. Notiek aktīvs gatavošanās process: tiek darinātas medaļas, ko bērni saņems pēc dalības sporta spēlēs, tāpat nopietns darbs  ieguldīts improvizācijas teātra sagatavošanā, iepazīstinot mazos aktierus ar noteiktās etīdes saturu. Tikšanās laikā skolotājas dalās siltās atmiņās par savu ilggadējo pieredzi darbā ar bērniem un viņu vecākiem – nejaušām tikšanās reizēm pilsētā ar audzēkņiem un viņu reakciju, kā arī ielūgumiem uz 9. un 12. klases izlaidumiem.

Improvizācijas teātris

Jau ierasti, ka jubilejā tiek gatavota izrāde par Sprīdīti un viņa laimes meklējumiem, bet šogad to nolemts īstenot neierastāk. «Mēs esam traki uz teātri! Mēģinājumu process arī ir ļoti saliedējošs,» smejoties min metodiķe Guna Vorpa. Ideja radusies skolotājai Initai, uz ko arī pamudinājusi jaunā kompetenču pieeja. Ar scenārija izveidi talkā nāca Guna, kā rezultātā tapa improvizācijas teātris. Grupiņās nenotiek mēģinājumi, bet bērni kopā ar skolotājām studē noteikto etīdi, katram ir savs tēls, kopā viņi padomā, kā izspēlēs savu stāsta daļu, kāds būs skatuves noformējums un tērpi. Realizējot šādu formu, skolotājas procesā var iesaistīt vairāk mazo aktieru un bērnam ir mazāka atbildības nasta, atceroties tekstu un izpildot noteiktas darbības. Etīžu kopīgais elements būs Sprīdīša tēls, kura lomā iejutīsies bērnudārza bijusī audzēkne un tagadējā skolotāja Linda.

VĒLĒJUMU PUĶES top katrā grupiņā, kā rezultātā bērnudārza logi top aizvien krāsaināki. Izglītības iestādē veiksmīgi sadarbojas jaunās un ilggadējās skolotājas: Agnese (no kreisās), Māra, Dzintra, Ligita un Linda.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru