«Sprīdītis» festivālā VIVO AVANSCENA

- 1.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra «Sprīdītis» šī gada festivālā «...un es iešu un iešu!» no 34 izrādēm divas bija Kauņas Sv. Mateja ģimnāzijas teātra studijas iestudējumi, kas mūsu rimtajā Latvijas teātru ainā ienesa patīkamas pārmaiņas. Izrādes bija tik savdabīgas, asprātīgas, ka tās varēja saprast, absolūti nezinot lietuviešu valodu, jo viņu galvenais sarunvalodas instruments ir — kustība. Izrādes mūs saviļņoja tik dziļi, ka beigās piecēlāmies kājās, lai vēlreiz apliecinātu savu sajūsmu par to, kā viņi to izdarīja.

Festivāla laikā, iepazīstoties ar teātra studijas vadītāju Tomasu Erbrederi, sapratām, ka mūsu uzskati par teātri sakrīt. Tāpēc loģisks bija viņa uzaicinājums paviesoties Lietuvas Starptautiskajā teātra festivālā VIVO  AVANSCENA Kauņā 15. — 16. novembrī.

...Tā kā gribam redzēt arī festivāla atklāšanu 15. novembrī pl. 10, tad no Valmieras izbraucam dienu iepriekš un pirmajā dienā nolemjam iepazīt Kauņu. Tie, kuri vēlas iepazīt pirmā profesionālā teātra Lietuvā — Kauņas Nacionālā teātra — izrādi «Balta drobule», dodas uz teātri. Pārējie iepazīst pilsētu (Kauņas vecpilsēta, Vītauta Dižā un Sv. Ģertrūdes baznīcas, Čurļoņa muzejs...) mājnieku sarūpētās gides pavadībā angļu valodā. Un iekārtošanās hostelī ar sienu apzīmēšanu ir patīkamākā vakara izklaide.

Bet, protams, Girstutis kultūras centrā, kas ir festivāla mājvieta, visvairāk mūs interesē zāle, jo pēc fotogrāfijas tā izskatās ļoti iespaidīga. Skatuve ir tehniski aprīkota kā Valmieras teātrī, skatītāju zālē 800 vietas.

«PAVASARA ATMODAS» veidotāji festivālā Kauņā.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru