Spartaku uzvarēt joprojām neizdodas

- 14.Augusts, 2019

Optibet virslīgas turnīrā VALMIERA GLASS VIA futbolistiem šosezon kaut reizi padevies uzvarēt visas komandas, izņemot vienu — no Jūrmalas FK Spartaks. To neizdevās izdarīt arī trešajā savstarpējā spēlē, kura sestdien norisinājās piejūras pilsētā — piedzīvots lielākais zaudējums šajā sezonā ar 0:3.

Šī noteikti ir no tām reizēm, kad rezultāts, vēstot par spēles gaitu, mānās — tikpat labi tablo pēc tās varēja iedegties 4:1 valmieriešu labā. Lai arī piedzīvota lielākā sagrāve (skan mazliet pārspīlēti, ja pielīdzina pērnās sezonas četriem zaudējumiem ar katrā ielaistiem sešiem vārtiem),   jāteic, ka mūsu futbolistu sniegums šajā spēlē ir uzteicams — labu kondīciju atguvušais Nakamura veiksmīgi kombinēja, Punculs regulāri terorizēja Jūrmalas aizsardzības līniju, bet aizsardzībā pārliecinoši darbojās abi centra aizsargi — Lelis un Apija. Brazīliešu aizsargam šī bija pirmā spēle pēc savainojumu saārstēšanas un izciestās diskvalifikācijas.

Abas komandas propagandēja uzbrūkošu futbolu ar ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā, daudziem sitieniem pa vārtiem (kopā 13:6, atmiņā spilgti paliks Igora Tarasova un Lelisa sitienu no tālienes), asām divcīņām (paldies tiesnesim Andrim Treimanim, kurš spēli nebojāja, un tā ir labākā iespējamā atzīme viņa darba novērtējumam), priecējot sanākušos skatītājus (starp kuriem arī bariņš Valmieras līdzjutēju) klātienē, gan tos, kuri spēli vēroja tiešraidē.

Var jau teikt, ka nepaveicās (pie pirmajiem zaudētajiem vārtiem kļūdu neraksturīgi sev pieļāva Miķelsons; 62. minūtē Teikšeiras sitienu atvairīja Nerugals ar vārtu stabu) Tamaza Pertijas trenētajiem futbolistiem, bet tikpat labi to attiecināt var arī uz itāļu speciālista Nuncio Dzavjateri padotajiem, kuri vairākkārt nolaida kanalizācijā arī savas izdevības — pēdējā no tām paliks atmiņā vēl uz kādu laiku, kad mirkli pirms spēles beigu vēstošās svilpes 11 metru soda sitienu pižonīgi — poļu futbolista Antonīna Paņenkas vārdā nosauktā stilā, izpildīja Enins — viņa mēģinājums izgāzās, Lazarevs bumbu viegli noķēra.

Nevar nepieminēt, ka šajā uzvarā zīmīgu lomu nospēlēja vēl nesenie valmierieši — Klāvs Kramēns ar Jāni Krautmani. Sausā uzvara aizsargus vienmēr izceļ. Kramēns (rīdzinieks, kurš Valmieras komandai palīdzējis pēdējās divarpus sezonas)  tai pievienoja arī vienus gūtus vārtus, kad no stūra sitiena neviena nepiesegts ar otro mēģinājumu raidīja bumbu vārtos.

Tamaza Pertijas komentārs pēc spēles bija visai īss: «Apsveicu Spartaku ar uzvaru. Par spēli — pirmos vārtus paši atvedām, jau sanāk, ka katrā spēlē pasniedzam pretiniekiem šādas dāvanas. Otrajā puslaikā pārtvērām spēles iniciatīvu, izveidojām četrus simtprocentīgus vārtu gūšanas momentus, nerealizējām nevienu. Riskējām, izlaidām uzbrūkošos futbolistus, saņēmām pretī vārtus no stūra un pendeles. Rezultāts ir nepatīkams, bet skaidra lieta, ka tas neataino spēles gaitu.»

Nuncio Dzavjateri: «Esmu ļoti priecīgs par šo uzvaru. Pateicos saviem spēlētājiem par darbu, arī  tiem, kuri šo spēli šoreiz vēroja no malas. Šie trīs izcīnītie punkti ir ļoti nozīmīgi mūsu komandai. Pirmajā puslaikā izvērtās visai līdzvērtīga spēle. Esmu ļoti priecīgs par pirmajiem vārtiem, jo tie bija tieši tādi, kādus atstrādājam treniņos — ar augstu presingu, Šarpentjē tieši to arī izdarīja, atņēma bumbu un piespēlēja Otu, kurš arī iesita vārtus. Otrajā puslaikā spēle mainījās, Valmiera mainīja taktiku, kādas 10 – 15 minūtes piedzīvojām grūtības, līdz pamainījām savu spēli, veicām maiņas, un tie spēlētāji, kuri iznāca laukumā, labi sevi parādīja, radot vairākas izdevības.»

Interesenti, ka arī liepājniekiem šajā sezonā ir pretinieki, ar kuriem tie nu nekādi netiek galā, proti,  BFC Daugavpils. Svētdien kurzemnieki savās mājās arīdzan cieta jau trešo zaudējumu pret viņiem. Līdz ar to turnīra tabulā mūsu pozīcijas pēc šīs kārtas īpaši nemainījās — ar 30 punktiem paliekam piektajā pozīcijā. Liepājai 28, Jelgavai 26, Daugavpilij 24 un Mettai 19 punkti. Virs mums atrodas Ventspils ar 31 punktu un spēli rezervē un FK Spartaks ar 34 punktiem. Ļoti būtisku uzvaru svētdien līderu duelī guva Riga FC (2:1), nu viņiem 44 punkti 21 spēlē, kamēr RFS 41 punkts 23 spēlēs.

Nākamajā kārtā mums spēle mājās — šosestdien, 17. augustā, pl. 16 pret FK Jelgava.

FK Spartaks — VALMIERA GLASS VIA 3:0 (1:0)

Vārti: Otu 45’, Kramēns 78’, Belakovičs 90’+2’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Krautmanis 66’ — Lelis 64’, Bagidī 83’

Sastāvi: Nerugals (v), Bērenfelds, Kramēns, Freimanis (k), Krautmanis, Tarasovs (76’ Vardanjans), Adams (63’ Agita), Belakovičs, Šarpentjē (68’ Enins), Opara, Otu — Lazarevs (v), Kārkliņš, Apija, Lelis (74’ Bagidī), Miķelsons, Ērglis (k) (55’ A. Jaunzems), Grjaznovs, Nakamura (77’ Agjemangs), Teikšeira, Punculs, Arokodare.

Spēles tiesnesis: Andris Treimanis