Šodien streika trešā diena

- 26.Aprīlis, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Nevienojoties ar valdību par pedagogu atalgojuma celšanu un slodžu sabalansēšanu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pirmdien sāka trīs dienu streiku, kurā piedalās vairāk nekā 19 tūkstoši dalībnieku. Viņu vidū arī Valmieras novada izglītības iestādēs strādājošie. 

Pirmdien notika arī protesta gājiens, kurā piedalījās daudzi. Arī valmierieši uz Rīgu bija devušies ar sešiem autobusiem, uzsverot, ka «ir jānoturas un savas intereses jāaizstāv». 

«Liesma» sazinājās ar LIZDA Valmieras novada arodorganizācijas vadītāju Zintu Irbi.

«Gājienā bijām vairāk nekā 240 dalībnieku no Valmieras novada izglītības iestādēm, bet streikā dalību ir pieteicis 961 dalībnieks. Piedalās gandrīz visas mācību iestādes,» pastāstīja Zinta Irbe, piebilstot, ka gājienu visvairāk kuplinājuši tieši arodbiedrībā iesaistītie, bet izvirzītās arodbiedrības prasības valdībai un nenokārtotos jautājumus ar streika palīdzību gatavas risināt teju visas novada mācību iestādes, no kurām daudzas arī durvis uz trim dienām slēgušas.

KOPĀ, lai panāktu nozarei svarīgo. Valmieras novada izglītības un interešu izglītības iestāžu pārstāvji pirmdien piedalījās protesta gājienā Rīgā. Foto no Ingas Loginas personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru