Šodien laukos labāko vidū Sabīne Rumba

- 16.Novembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neskaitāmi radošas pieejas caurvīti rakstu un zīmēšanas darbi, klasēs un ģimenēs izdiskutēti, no jauna atklāti fakti par Latvijas laukiem un tajos rodamajām bagātībām. Tas viss deviņu mēnešu garumā virmoja daudzās skolās un ģimenēs, kuras aktīvi iesaistījās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā konkursā «Šodien laukos».

Konkurss finišējis. Par uzvarētājiem skolu grupā kļuvusi Nīkrāces pamatskolas 8. klase, bet individuālo dalībnieku grupā — Arta Alksne no Saldus novada Nīgrandes. Pieci labākie individuāli startējušie konkursanti balvā saņems planšetdatorus. Savukārt pirmo vietu ieguvusī klase balvā saņems 1000 eiro vērtu LLKC organizētu klases ekskursiju, kurā varēs doties decembra sākumā.

LLKC konkursu izsludināja gada sākumā — februārī. Deviņu mēnešu garumā konkursa dalībniekiem bija jāveic deviņi dažādi uzdevumi, aktīvi sadarbojoties ar klasesbiedriem un ģimeni, lai izpētītu visdažādākās tēmas. Skolēni tikās ar laukos strādājošiem uzņēmējiem, atklājot profesijas, kas noderīgas lauku darbos. Izstrādāja interesantus maršrutus piedzīvojumiem dabā, iepazīstot Latvijas ūdeņu un mežu bagātības. Konkursa laikā tapušas arī neskaitāmas fotogrāfijas, zīmējumi, radoši sacerējumi un daudz kas cits. Kopumā «Šodien laukos» bija pārstāvētas 47 skolas un 32 individuāli dalībnieki no visas Latvijas. Konkurss notiks arī nākamgad! Tā rīkošanā ņems vērā dalībnieku ieteikumus un izaicinās skolēnus no jauna!

APSVEICAM! Konkursā «Šodien laukos» starp pieciem labākajiem individuālajiem konkursantiem iekļuvusi arī Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkne Sabīne Rumba. Viņa pastāstīja: «Dalību konkursā sāku vēl kā Jura Neikena Dikļu pamatskolas audzēkne. Atbildes uz konkursa dažādajiem jautājumiem gatavoju, galvenokārt balstoties uz manas mammas saimniekošanas pieredzi pašu saimniecībā «Mežvijas» Dikļu pagastā. Tajā pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem audzē un tirdzniecībai gatavo dārzājus, kā arī nodarbojas ar biškopību. «Mežviju» produkciju iecienījuši arī tiešās tirdzniecības grupas dalībnieki.» Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru