SMU «Spoonable» aktīvi strādā pie prototipa

- 6.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Jau decembrī ziņojām, ka Valmieras tehnikuma Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) «Spoonable» visas Latvijas pasākumā «Cits bazārs» ieguva apbalvojumu nominācijā «Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums». Pašlaik SMU komanda mācās attālināti un kopīgi, tomēr attālināti strādā pie prototipa, kas cilvēkiem ar trīcošām rokām atvieglotu ēšanu.

Jetei Jozefīnei Jansonei ideja par stabilizējošu karoti radās pēc kafejnīcas apmeklējuma septembrī: «Sēdēju un redzēju, kā kādam cilvēkam ir grūti paēst. Viņam trīcēja rokas. Tad es pat nenojautu, kas ir Pārkinsona slimība. Es sāku interesēties, sāku vaicāt mammai un vākt informāciju, kā varētu atvieglot šādiem cilvēkiem ēšanas procesu. Kā es redzēju toreiz kafejnīcā, arī šim cilvēkam blakus nebija neviena cita, kas palīdzētu.» 

Papildinot viņas teikto, komandas biedrene un viņas māsa Iza­bella Īva Jansone min, ka, pētot šo tēmu vairāk, viņas uzzinājušas, ka šāds daudzfunkcionāls produkts būtu noderīgs arī pansionātos, kur šobrīd vecāka gadagājuma cilvēkiem, kam trīc rokas, palīdz māsiņas vai sociālais darbinieks. SMU radītais produkts varētu to visu atvieglot.

PROTOTIPS testēšanas procesā. Foto no privātā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru