Smeldzīgie svētki kara laikā

- 5.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. augustā Brenguļu alus sētā norisinājās Ukrainas Neatkarības dienai veltīti svētki. Kopā bija aicināti Valmieras novadā un tuvējā apkārtnē šobrīd dzīvojošie Ukrainas iedzīvotāji, ukraiņu draugi un ikviens, kurš vēlējās iepazīt ukraiņu kultūru, nogaršot tradicionālos ukraiņu ēdienus, piedalīties aktivitātēs vai iegādāties bērnu veidotos kārumus, rotaslietas un citas preces.

Alus sētā bija ukraiņu borščs un skanēja dziesmas. Pie reizes tā bija satikšanās kara laikā – laikā, kad skaidri apzinies, ka tava valsts ir neatkarīga, bet tajā iebrucis ienaidnieks.

Mēs zinām, ka Valmieras novadā pagaidu mājas atraduši ap 300 ukraiņu, kas pie mums ieradās pēc pērnā gada 24. februāra, kad Krievijas armija iebruka neatkarīgā valstī. Brenguļu alus sētā kopā bija sanākusi neliela daļa no Ukrainas kara bēgļiem, bet viņi iezīmēja skaudro kara realitāti. Sētas vidū bija vieta, kur izlikta tāda kā improvizēta tāfele, pie kuras piestiprināta Ukrainas karte, un kopā sanākušie lika līmlapiņas pie pilsētām un apdzīvotām vietām, kur ir viņu mājas, kuras kara dēļ vajadzējis pamest.

MIRKLIS, kas paliks fotoalbumā no tās reizes, kad Ukrainas Neatkarības diena tika svinēta Brenguļos. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru