Skolotāji jūtas nesaprasti

- 3.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

«Tādu attieksmi kā no ministres mēs neviens negaidījām,» pauž Zinta Irbe, LIZDA Valmieras starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja.

Jauns izglītības saturs, pieņems lēmums par pedagogu algu pakāpenisku palielināšanu, tomēr valsts budžetā nepietiek līdzekļu visam. Šāda attieksme mudināja skolotājus pulcēties un doties klusajā piketā pie Saeimas ēkas. «Mēs klusējām, jo mēs, pedagogi, uzskatījām, ka mums nav vairs jēgas runāt, jo nesadzird,» skaidro Zinta Irbe. No Valmieras un tās tuvējiem novadiem skolotāju nostāju devās paust 143 pārstāvji. Rezultātā LIZDA rīkotā piketa iespaidā tika atrasti 1,7 miljoni eiro pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no šī gada 1. septembra no kopā nepieciešamajiem 9,3 miljoniem eiro.

Tāpat pagājušajā nedēļā norisinājās LIZDA Padomes sēde, kurā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, uzrunājot viņu, sacīja: «Mēs gribam palīdzēt Izglītības un zinātnes ministrijai. Arodbiedrība vēlas sajust, ka jūs esat arī pedagogu ministre.»

BRUŅOJUŠIES AR PLAKĀTIEM un neatlaidību, pedagogi pie Saeimas pauda savu neapmierinātību par solījumu un normatīvo aktu nepildīšanu. No Valmieras un tuvējiem novadiem uz Rīgu devās 143 pedagogi no dažādām mācību iestādēm. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru