Skolotāji garaspēka barikādēs

- 13.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms 30 gadiem janvāra dienās 1991. gada barikāžu dalībnieki drosmīgi pauda savu gribu stāties pretī militāram spēkam, lai ar gara un vienotības spēku nosargātu Latvijas valsts neatkarību. Viņu vidū šobrīd apzinātie 133 rencēnieši, no tiem 20 sievietes, visi saņēmuši piemiņas medaļas vai pateicības. Mūžības ceļos devies 31 dalībnieks. 

Lai īstenotos uzskaite, pirmie iesaistījās Daugavas Vanagu aktīvisti: Herberts Baltgalvis un Laimonis Muzikants, turpināja Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja Inese Birzkope.

Tradicionāli kopš 2000. gada Rencēnu pamatskolā katru janvāri tiek akcentēta skolotāju un skolas darbinieku, kā arī parādīta visu dalībnieku loma barikāžu laikā. Tiek veidoti dažādoti atceres pasākumi gan ar piemiņas ugunskuriem telpās un brīvā dabā, gan ar barikāžu dalībnieku tikšanās brīžiem atmiņu stāstos, dziesmām, mūziku, dzeju, izstādēm, novadpētniecības pulciņu dalībnieku uzstāšanos, videofilmām, ziediem, sveču gaismiņām, skolēnu radošajiem darbiem. Skolēniem ir iespēja ielogojumos izlasīt arī visu rencēniešu – barikāžu dalībnieku vārdus.

RENCĒNU PAMATSKOLAS SKOLOTĀJI LATVIJAS SARDZĒ. No kreisās: Inese Birzkope, Rasma Ozoliņa, Ģirts Grava (pirmajā rindā), Dina Oliņa, Ināra Krieva (otrajā rindā) 2006. gada barikāžu atceres pasākumā.  Foto no muzeja arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru