Skolēni saņēmuši portatīvos datorus no IZM

- 14.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībās nogādāja 6200 portatīvos datorus, ko skolēni jau izmanto vairāk nekā 400 skolās visā Latvijā, tostarp Valmierā un tās apkārtnes izglītības iestādēs, lai varētu uzlabot mācību kvalitāti Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Mazsalacas vidusskola saņēma 20 portatīvos datorus, ko individuāli pie skolas dežurantes izsniedza skolēniem. Skolas direktore Zaiga Ivana stāsta, ka situācija pēc viedierīcēm ģimenēs mainās – vecāki bērniem nodrošinājuši nepieciešamās lietas, tomēr kaut kas saplīst vai nedarbojas, kā vajadzētu, tāpēc vajadzības pastāvīgi mainās un skola aktualizē informāciju. Vecāki, skolēni un skolotāji var griezties pie direktora vietnieka informātikas jomā, kas apkopo šo informāciju, un tālāk tiek rasts risinājums. 

Zaiga Ivana novērtē mācību iestādei nodotos datorus, ko skolēni jau var lietot: «Paši vasarā esam sameklējuši datorus skolai. Arī privātpersonas pirmajā kovida vilnī ziedojušas datorus skolai, kā arī esam saņēmuši gan planšetes, gan viedtālruņus tad, kad ministrija pirmajā reizē gādāja skolām datortehniku, un šobrīd ir saņemti 20 portatīvie datori.»

VAJADZĪBAS SKOLĀS UN ĢIMENĒS pastāvīgi mainās. Tehnoloģijas iziet no ierindas, tomēr allaž ir jārod risinājumi attālināto mācību laikā. Foto no IZM mājaslapas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Jēkabs - 20.Februāris, 2021 - 15:53

Saprotams, ka šāds neliels datoru skaits neizglābs situāciju, bet ļoti pozitīvi, ka šādas lietas notiek. Redzēju, ka datora iegādes cena bija ap 600 Eur un, ja cena atbilst darbaspējām, tad šie datori kalpos ilgu laiku. Personīgā pieredze arī rāda, ka brenda dators cenā virs 600 kalpo daudz labāk. Vienmēr iepirkos capital, nenožēloju! Te varat atrast - capital.lv/Produkti/Katalogs/Portativie-datori

Pievienot komentāru