Skolēni bruģē sev ceļu uzņēmējdarbībā

- 11.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Skola ir laiks, kad par kļūdām nav tik smagi jāmaksā. Katra kļūda ir tikai pieredze.

Jau otro gadu Junior Achievement Latvija Skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) programmu Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) vada vēstures skolotāja Ina Grāvīte, kas iepriekš pasniegusi arī ekonomiku un sociālās zinības. Viņa atbalstu šobrīd sniedz sešām skolēnu komandām, kas izvēlējušās nopelnīt ar to, kas pašiem patīk. Ilgus gadus šo programmu vadīja Ludmila Gammeršmidte.

«Kad viņa darbojās, tad sasniegumi bija ļoti augstā līmenī. Vairākus gadus šī kustība un rosība bija apklususi,» atceras Ina Grāvīte. Viņa vairākkārt no skolas administrācijas mudināta pēc skolotājas došanās pensijā uzņemties šī virziena attīstīšanu skolā. «Es pretojos, jo tie ir papildu pienākumi, bet beigās piekritu. Es ar viņiem darbojos otro gadu, pagājušogad skolēni bija pasīvāki, bet šogad saaktivizējās,» tā skolotāja.

Kopā VVV darbojas seši SMU, no kuriem četri pārdod pašu radītās preces, savukārt divi sniedz augsta līmeņa pakalpojumus. Viena no komandām SMU «Bees of flame» veido vaska sveces, 11. klases skolnieces SMU «KK shop» nodarbojas ar kreklu apdruku savdabīgā veidā, izmantojot dabas materiālus un radot gaumīgu apģērbu. Divos no uzņēmumiem meitenes nodarbojas ar pērļošanu un veido smalkus vainagus. 8. klases skolnieces programmā iesaistījās nesen, izveidojot SMU «Rotu Akka». Savukārt ar 11. klases jauniešu SMU «Perla’títe» kroņiem Liesma lasītājus iepazīstināja jau pirms kāda laika.

SMU «KK SHOP» 11. klases skolnieces tirdziņā ar apdrukātajiem krekliem un iepirkuma maisiņiem.

Komentāri
Pievienot komentāru