Skolēni aktīvi ne tikai mācībās

- 4.Decembris, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Ārpusskolas aktivitātes Rūjienas vidusskolā šajā mācību gadā iedalītas divos tematiskos blokos. Pirmais pusgads bija veltīts Latvijas Republikas 95. jubilejai, informēja Rūjienas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Alda Jansone.

Valsts 95. gadadienā

Gatavojoties valsts svētkiem, visu klašu skolēni veidoja patriotisma tēmai veltītus plakātus un rakstīja novēlējumus Latvijai.

Tradicionāli Lāčplēša dienas rītā Rūjienas vidusskolas audzēkņi devās uz Sv. Bērtuļa baznīcu, kur noklausījās koncertu un piedalījās svētbrīdī. Mācību stundas šajā dienā nenotika. Skolēni darbojās dažādās interešu nodarbībās un radošajās darbnīcās. Ar bērniem tikās novadā pazīstami cilvēki, kas stāstīja par valsts un vietējo vēsturi. Puišiem bija iespēja mēroties spēkiem roku laušanās turnīrā.

Centrālais notikums bija 15. novembrī, kad skolēni un skolotāji rādīja kopīgi sagatavoto literāri muzikālo uzvedumu «No zobena saule lēca». Izrādes veidošanā režisores Aīdas Vasiļjevas vadībā bija iesaistīti vairāk par simt dalībniekiem. Piedalījās skolas orķestris, koristi un skolotāju ansamblis. Skolēni veica arī dažādus organizatoriskos un tehniskos darbus. Uzvedumam tika īrēti tērpi no Valmieras teātra, lai radītu vēsturisku gaisotni. Izrāde guvusi lielu atsaucību un ļoti pozitīvus vērtējumus no skatītājiem. «Diemžēl šis bija vienreizējs pasākums, un to nebija iespējas parādīt arī ārpus skolas — vietējai sabiedrībai,» atzina Alda Jansone.

Skolēnu pašpārvaldes vadītāja Amanda Anna Bērziņa stāstīja: «Lai gan sākumā mēģinājumos šķita, ka izveidot uzvedumu būs neiespējami, tomēr skolēni mobilizējās un ar augstu atbildības sajūtu centās sagatavoties izrādei. Dalībnieki ar aizrautību un mirdzošām acīm piedalījās izrādē un centās paveikt visu pēc iespējas labāk. Uzveduma gatavošana saliedēja visu skolas kolektīvu.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru