Skola – laba vieta, bet izglītība – vērtība

30.Augusts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Sākoties jaunajam mācību gadam, neapsīks izglītības sistēmas reformas virpulis. Sabiedrībai tiek vēstīts, ka pārmaiņu process ir vērsts uz to, lai veicinātu augst­vērtīgu izglītību katram Latvijas bērnam kā pilsētā, tā laukos un dažādās izglītības pakāpēs.

Latvijas Saeimas deputāte, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Agita Zariņa-Stūre uzsvērusi, ka «pārmaiņas ir akūti nepieciešamas – mēs visi pašlaik veidojam izglītības ekosistēmu, un mums ir jāsaprot, ko tieši  varam pilnveidot, lai sasniegtu mērķi.»

Kā zināms, par mērķi ir it kā panākta vienošanās, tā būtu kvalitatīva izglītība, ko garantē kvalitatīvs izglītības saturs, arī zinošs, motivēts pedagogs, zinātkārs skolēns, ģimene, kas viņu mācību procesā atbalsta, uzklausot arī mācību iestādes redzējumu, un vēl kā atslēgas vārds tiek minēta pašvaldība. Katra pašvaldība un tās vēlme iesaistīties reformu procesā, attieksme.

LABA VĒLĒJUMUS septembrī dzird skolēni, skolotāji, arī vecāki. Pat uz ielas 1. septembrī jūtama svētku gaisotne. Arī šajā attēlā zīmīgs svētku sveiciens: no vienas puses kā iedrošinājums skolēniem, no otras – brīnums būs, ja izglītības nozarē viss labi iecerētais reiz tiešām sekmēsies.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru