Šķirnes truši – joprojām ievērības vērti

- 11.Aprīlis, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība «Trusis un citi» savus biedrus nozares attīstībai vieno kopš 1995. gada. No 2000. gada biedrība ir Eiropas trušu, mājputnu, baložu un jūrascūciņu audzētāju asociācijas biedre. Lai ciltsdarba izkopšanā un nozares attīstībā būtu pietiekamas zināšanas, biedrība regulāri rīko seminārus un izstādes. Aizvadītās nedēļas izskaņā tāda bija Straupē – Zirgu pasta tirdziņa teritorijā. Arī «Liesma» tur pabija.

Garauši – uz izķeršanu!

Lai arī informācija vēstīja, ka Vidzemes II trušu izstāde Straupē sāksies pl. 11, realitāte rādīja ko citu. Prāvajā teltī – trušu un mājputnu nojumē – dzīvība kūsāt kūsāja jau krietni agrāk. Kā novēroja «Liesma», ne viens vien pircējs jau zināja, tieši pēc kādas konkrētas šķirnes ir uz Straupi braucis. Kastēs, grozos vai vienkārši siltā azotē no telts uz jaunajām mājām aizceļoja cits par citu skaistāks vaislas materiāls. Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības «Trusis un citi» valdes priekšsēdētājai ILGAI MIHMELEI lūdzām komentāru par nozari kopumā. Viņa teica:

«Galvenā pamatnodarbošanās mums joprojām ir šķirnes vaislas trušu audzēšana un tālāka realizācija, lai nozarē nodarbinātie būtu nodrošināti ar augstvērtīgiem vaislas dzīvniekiem, bet tajā pašā laikā ne vienā vien biedrības dalībnieka sētā paralēli ir arī putnkopība. Vidzemē pēdējo reizi ar ļoti plaši pārstāvētu šķirnes trušu un putnu klāstu bijām izstādē Vaidavā 2013. gada novembrī, pēc tam sekoja vēl kupli apmeklētas izstādes Kazdangā un arī Dobeles tuvumā, kur, liekas, arī šogad tiksimies, lai popularizētu truškopību un putnkopību. Priecē, ka pēdējo gadu laikā truškopības saimniecību skaits ir nācis klāt. Pašlaik biedrības aktualitāte ir darbs pie jaunās šķirnes dzīvnieku audzēšanas programmas.

VADĪBA. Par kārtējo trušu un putnu izstādi Vidzemē apmeklētāji vislielāko paldies pamatoti teica Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības «Trusis un citi» sertificētajai trušu vērtētājai Dacei Kaulai (no kreisās), biedrības valdes priekšsēdētājai Ilgai Mihmelei un sertificētās šķirnes trušu audzētavas «Mežiņi» saimniecei Ingunai Valdmanei. Ārijas Romanovskas foto

Komentāri
Pievienot komentāru