Skautu piedzīvojumu pārgājienā Palu laiks

- 11.Aprīlis, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aprīļa sākumā zem Valmieras un Brenguļu apkārtnes naksnīgajām debesīm risinājās ikgadējais Valmieras 4. skautu vienības rīkotais piedzīvojumu pārgājiens Palu laiks. Pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī 38. skautu vienība no Kocēniem,  un tas abu kaimiņu vienību vidū veicināja veselīgu sacensības garu.

Skautu un gaidu konkurencē startēja trīs kopi — divi no Valmieras un viens no Kocēniem, savukārt dižskauti un dižgaidas labākos un izveicīgākos noskaidroja divu komandu konkurencē. Sacensību starts tika dots pulksten 20.30 Brenguļu dzelzceļa stacijā, no kurienes jaunieši uzsāka ceļu uz starta uzdevuma izpildes vietu.

Jāpiezīmē, ka viss gan nebija tik šķietami vienkārši, kā varētu izklausīties, — veiksmīgi izpildot starta uzdevumu, bija iespēja tikt pie detalizētām apvidus kartēm ar labi saprotamām kontrolpunktu atrašanās vietām, bet diemžēl radošais gars komandas bija pametis, un starta uzdevumi galīgi neveicās. Nebija saprotams, kā dotos norādījumus piemērot uzdevuma kartei. Tikai dažām komandām veicās nejauši iegūt kādas norādes. Tā distancē bija jādodas ar liela mēroga kartēm, kurās kontrolpunktu atrašanās vietas bija visai aptuvenas.

Sacensību noslēgumā izrādījās, ka komandas, kuras uzskatīja, ka spēs tikt galā, neizpildot starta uzdevumu, bija pārvērtējušas savus spēkus, jo atrast kontrolpunktus nepavisam nebija vienkārši. Vairākkārt kontrolpunktos nācās pildīt kādu uzdevumu. Tika pārbaudītas skautu un gaidu vēstures zināšanas, prasme šifrēt Morzes kodu un noteikt azimutu.

Līdz pulksten trijiem naktī visas komandas bija veiksmīgi veikušas distanci un sveikas un veselas atgriezušās bāzes vietā kompleksā Baiļi. Saskaitot iegūtos punktus, noskaidrojās, ka skautu un gaidu konkurencē vislabāk veicies Kocēnu skautiem, savukārt dižskautu konkurencē sīvā cīņā ar brāļiem kocēniešiem pārāki izrādījās Valmieras dižskauti. Organizatori pateicas Vidzemes Olimpiskajam centram par sagādātajām balvām uzvarētājiem.

Jaunieši šajā pārgājienā pārbaudīja prasmi darboties komandā, kā arī patstāvīgi orientēties nakts apstākļos. Nu skauti un gaidas ar gaišu skatu raugās tālāk uz vasaru, kad par godu Latvijas skautisma simtgadei risināsies Latvijas lielā nometne Simtgades ugunskurs.

APSPRIEDE pirms uzdevuma veikšanas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru