Skauti zina – «Palu laikam» būs būt!

- 16.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavasarim iestājoties, par stabilu tradīciju Valmieras puses skautiem ir kļuvis nakts piedzīvojumu pārgājiens «Palu laiks», kur skauti un gaidas komandās patstāvīgi veica maršrutu 15 – 20 kilometru garumā, pārvarot gan dabīgus, gan tiesnešu izveidotus šķēršļus.

Šī gada īpašā epidemioloģiskā situācija liedza rīkot pasākumu ierastajā formātā, bet, tā kā no katras bezizejas noteikti ir vairākas izejas, arī šādam pasākumam var izveidot līdzvērtīgu alternatīvu. Tiesa gan, bez dubļiem un pārplūdušu upīšu šķērsošanas. Šoreiz vienības vadītāji, apvienojot tādu jau visiem zināmu sacensību kā rogainings un cilpošanas spēles (cilpo.lv) scenārijus, izmantojot aplikāciju LoQuiz, izveidoja pilsētas punktu medības, kur trīs stundu laikā skautu/gaidu ģimenēm vajadzēja atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu no vairāk nekā 40 Valmieras pilsētas teritorijā izvietotajiem punktiem, kur katrā, lai tas tiktu ieskaitīts, vajadzēja pareizi izpildīt punkta uzdevumu. 

Skautu/gaidu ģimenēm trīs vakarus Lieldienu nedēļā bija iespēja doties šajā izaicinājumā, un pierādījās, ka veiksmīgam rezultātam ir jāveic gana garš maršruts, taču lielākais noietais attālums vēl nedod īpašu priekšrocību, bet gan pārdomāta stratēģija un rūpīgi veikti uzdevumi. Svarīgi ir arī rūpīgi iepazīties ar tiesnešu norādījumiem (sacensību nolikumu), lai pilsētas parkmežu teritorijā nepārsteigtu vakara tumsa, kā arī pārliecināties par viedtālruņa baterijas uzlādi. 

SKAUTU UN GAIDU ĢIMENES Lieldienu brīvdienās piedalījās punktu medībās. Foto no Valmieras 4. skautu vienības arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru