Skauti, mežs un tehnoloģijas

- 4.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās jau tradicionālais Valmieras 4. skautu vienības organizētais piedzīvojumu nakts pārgājiens «Palu laiks», kur jauniešiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas, zināšanas un gribasspēku, nakts apstākļos patstāvīgi veicot distanci ar dažādiem kontrolpunktiem. Lai veicinātu veselīgu sacensību garu un dotu iespēju salīdzināt sevi ar tuvējiem kaimiņiem, pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī Kocēnu 38. skautu vienība.

Šogad distance 15 kilometru garumā tika veidota posmā Krāčupe – Valmiera un kontrolpunktu atrašanai bija jāizmanto viedierīces aplikācija LoQuiz, ko savu pasākumu veidošanā izmanto arī Valmieras aktīvā tūrisma centrs «Eži». Izmantojot aplikācijas piedāvātās iespējas, distancē bija nosprausti 38 kontrolpunkti, kuru izpildei bija veidoti jautājumi par Latvijas simtgades tēmām un skautu/gaidu prasmēm. Lai cīnītos par prasmīgākās komandas titulu, bija nepieciešams apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un sekmīgi veikt to uzdevumus. Kaut arī modernās tehnoloģijas ir mūsu ikdiena, mēdz gadīties, ka tās pieviļ vai nu tehnisku problēmu, vai diemžēl lietošanas iemaņu trūkuma dēļ. Tā kā sīvākā cīņa izvērtās starp kocēniešu komandām, tad arī Vidzemes Olimpiskā centra sarūpētās balvas viņi sadalīja savā starpā.

Patīkami apzināties, ka arī mūsu urbanizētajā sabiedrībā jauniešiem ir vēlme doties šāda veida ekstrēmās nodarbēs, lai pārliecinātos par savām fiziskajām, garīgajām un sadarbības spējām. Noteikti lielākais ieguvums ir savas komandas iepazīšana un sadarbības stiprināšana.

AR TEHNOLOĢIJĀM DABĀ devās skauti un gaidas, mērojot 15 km garu distanci, kurā bija 38 kontrolpunkti. Foto no skolas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru