Skatuve palīdz saprast sevi

- 12.Jūlijs, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Bērnu muzikālās teātra studijas «Spēlīte» audzēkņi, nospēlējot vairākas viesizrādes, beiguši sezonu, lai no jauna tiktos septembrī.

«Mans uzdevums nav kopā ar bērniem taisīt lielu mākslu, bet gan viņiem parādīt, ka viņi var un māk darboties kolektīvā, skatītāju priekšā. Svarīga ir nevis tā lielā māksla, bet tas, ka bērni apzinās savu personību,» tā studijas vadītāja un dažādu radošo ieceru autore Inita Miglava.

Bērni līdz pat jūnija beigām izrādi «Draugi ceļotāji» spēlējuši Valmierā, Bērzainē, Dikļos. Zināms, ka 26. jūlijā «Spēlītes» radošais kolektīvs sanāks kopā, lai Valmieras pilsdrupu estrādē piedalītos Jēkaba un Annas dienas svinēšanā.

«Visu gadu strādāju ar desmit bērniem, bet no rudens, ja ir vēlēšanās, mums var piepulcēties jauni draugi. Mēģinājumi ierasti notiek Pūriņu skolā. Sezonas laikā iestudējam izrādi, arī dažādas dziesmu un dzejoļu kompozīcijas. Mums izveidojusies laba sadarbība ar Valmieras bibliotēku. Bērnu nodaļā piedalāmies pasākumos, mudinot bērnus gan lasīt grāmatas, iepazīt to varoņus, gan sadraudzēties ar teātra pasauli,» stāstīja Inita Miglava, uzsverot: «Ja gribi kustēties, dziedāt, pārtapt dažādos tēlos — nāc un pievienojies «Spēlītei» jau rudenī.»

Jāpiebilst, ka bērni, kurus aizrauj radošums, spēlē teātri gan uz kultūras centru skatuvēm, gan brīvdabā, tradicionāli pavasaros piedalās teātra festivālā J. Neikena Dikļu pamatskolā, viesojas dažādās pirmsskolas iestādēs un pansionātā.

VIESIZRĀDE nospēlēta Bērzainē, un «Spēlītes» radošajam kolektīvam ir liels prieks par piedzīvoto. Ar audzēkņiem kopā kolektīva vadītāja Inita Miglava. Regīnas Šaltes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru