Skats uz sevi no augšas un apakšas

- 6.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Tradicionālais radošais konkurss, kas veltīts filozofam, reliģiju pētniekam un dzejniekam Robertam Mūkam, šogad notika 15. reizi. Konkursa mērķis bija skolēnu domu, izjūtu un pārdzīvojumu atklāsme jaunrades darbos. Moto tam bija R. Mūka domu grauds, kas aicināja 2. – 12. klašu skolēnus rakstīt: «Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko Tu tur redzi?». Konkursu rīkoja Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar R. Mūka muzeju un Riebiņu novada domi, un tas ir noslēdzies.

Ņemot vērā valstī epidēmijas situāciju, vērtējumu paziņošana un labāko darbu apbalvošana notika videoversijā, pēc tam balvas izsūtot. Žūrija darbiņus vērtēja četrās rakstītāju grupās. Pavisam radoši izpaudušies bija 346 skolēni no 72 dažādām Latvijas skolām. Skolēniem palīdzējuši 113 skolotāji.

2. – 4. klašu grupā darbiņus iesūtīja 47 skolēni, apbalvoti 26. To vidū Rencēnu pamatskolas 4. klases meiteņu – Lindas Kalniņas dzejolis un Beatrises Vosas teika, abas novērtētas ar 1. vietām, 2. vietas arī meitenēm – Adelei Kušķei (2. kl.) stāstiņš un Ramonai Tkačenko (3. kl.) pasaka, bet atzinība par draisku dzejoli Adrianam Žavoronkovam (3. kl.). Žūrijas priekšsēdētāja bija Riebiņu novada izglītības jautājumu koordinatore Evelīna Visocka. Viens darbs šajā grupā bija pat veidots kā komikss.

IERAKSTI GRĀMATĀS, DIPLOMOS, ATZINĪBĀS. Rencēnu pamatskolas skolēnu nopelnītās balvas R. Mūkam veltītajā konkursā. I. Birzkopes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru